Jak zmniejszyć dyskomfort podczas seksu?
Jak zmniejszyć dyskomfort podczas seksu?

Odczuwasz dyskomfort podczas seksu? Oto skuteczne sposoby, które powinniście wypróbować następnym razem!

Seks to wspaniałe przeżycie, pod warunkiem, że obie strony czują się podczas niego komfortowo. Niestety zdarza się, że jedno z partnerów (najczęściej kobieta) odczuwa dyskomfort. Jeżeli Ty również borykasz się z tym problemem, to poniżej znajdziesz 5 sposobów, które mogą Ci pomóc. Koniecznie je przetestuj!

Jak zmniejszyć dyskomfort podczas seksu?

#1. Nie pomijajcie gry wstępnej

Kiedy kogoś mocno pragniemy, chcemy go mieć tu i teraz. Pomijanie gry wstępnej nie jest jednak dobrym pomysłem, szczególnie jeśli odczuwasz dyskomfort. Tak naprawdę wystarczy, że chłopak poświęci Tobie kilka minut i przeznaczy je na pieszczoty. Im lepiej będziesz przygotowana, tym większą przyjemność będziesz czerpać z seksu.

#2. Zastosujcie lubrykant

Bardzo często za uczucie dyskomfortu odpowiada brak dostatecznego nawilżenia. Wykorzystywanie śliny w celu zwiększenia tarcia nie jest dobrym pomysłem. Niestety nie działa ona tak skutecznie, jak lubrykant, a dodatkowo może nawet wywołać infekcję! Choć mogłoby się wydawać, że ślina, jako naturalny nawilżacz, sprawdzi się najlepiej, w tym wypadku lepiej zainwestować w żel intymny.

#3. Znajdźcie odpowiednią pozycję

W zależności od pozycji, w jakiej się kochacie, członek chłopaka znajduje się pod różnym kątem. Ze względu na budowę Twojej pochwy, nie w każdym położeniu będzie Ci równie przyjemnie. Czasami możesz wręcz odczuwać dyskomfort. W tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie po prostu zmiana pozycji.

#4. Nie spieszcie się

Dziewczyny potrzebują nieco więcej czasu niż chłopcy, aby osiągnąć stan gotowości. Z tego powodu nie powinniście się spieszyć. Równie ważne jest poczucie bezpieczeństwa – jeżeli go brakuje, trudno odczuwać przyjemność.

#5. Poszukajcie pomocy u specjalisty

Jeżeli mimo gry wstępnej, stosowania lubrykantu i zmiany pozycji, nadal odczuwasz dyskomfort, wybierzcie się do specjalisty. Pierwszym wyborem powinien być ginekolog lub fizjoterapeuta uroginekologiczny. Czasami zdarza się też tak, że konieczna jest pomoc psychologa. Pamiętaj, że szukanie pomocy nie jest powodem do wstydu!

Czytaj także: Gesty, które działają na chłopaków

Jak zmniejszyć dyskomfort podczas seksu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj