Jak zorganizować 18 urodziny?

Zastanawiasz się, jak zorganizować 18 urodziny? W tym wpisie znajdziesz przydatne wskazówki, dzięki którym ta impreza będzie niezapomniana.

18 urodziny to wielkie wydarzenie w życiu każdego nastolatka, dlatego większość z nich chce zorganizować imprezę z tej okazji. Im bardziej hucznie, tym lepiej – w końcu to symboliczne wkroczenie w dorosłość. Przygotowanie przyjęcia nie jest wcale taką prostą sprawą, szczególnie jeśli chcemy by było ono wyjątkowe. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym Twoja impreza będzie udana.

Jak zorganizować 18 urodziny?

#1. Lista gości. Od tego musisz zacząć, aby móc wybrać odpowiednie miejsce, które wszystkich pomieści. Łatwiej będzie Ci zaplanować również pozostałe aspekty. Listę gości warto zacząć spisywać wcześniej i dać sobie kilka dni na ewentualne dopisanie tych, o których nie pomyślałaś w pierwszej chwili.

#2. Zaproszenia. Choć nie jest to konieczne, to z pewnością większość osób doceni ten gest. Zaproszenie może nie tylko pełnić funkcję informacyjną na temat czasu oraz miejsca, ale również nawiązywać do charakteru imprezy, pod warunkiem, że zdecydujesz się na jakiś motyw przewodni.

#3. Miejsce. Wybór odpowiedniego miejsca na imprezę to bardzo ważna kwestia. Powinno być dopasowane wielkością do liczby gości, zawierać zarówno miejsca do siedzenia, jak i tańczenia, a także swobodny dostęp do ogrodu lub innej wolnej przestrzeni, gdyby ktoś z gości musiał się przewietrzyć. Pamiętaj, że zdjęcia mogą się różnić od rzeczywistości, więc gdy już znajdziesz coś odpowiedniego, koniecznie obejrzyj je a żywo, zanim dokonasz rezerwacji.

#4. Motyw przewodni. Wybór tematyki imprezy nie jest konieczny, ale jeśli się na niego zdecydujesz, to z pewnością się wyróżnisz. Możesz wybrać jakiś kolor, film, epokę, trend modowy – możliwości masz mnóstwo!

#5. Muzyka. Bez dobrej muzyki ciężko o udaną zabawę. Zaopatrz się w kilka muzycznych hitów, najlepiej z różnych gatunków, tak aby każdy był zadowolony. Możesz też poprosić swoich gości o stworzenie ?idealnej” playlisty. Niech każdy przyniesie na nośniku kilka swoich ulubionych piosenek, które następnie zgracie na jeden odtwarzacz.

#6. Jedzenie. Przygotuj jakieś dobre przekąski oraz dania ciepłe. W przypadku większej liczby gości powinnaś rozważyć catering. Pamiętaj o napojach – dla pełnoletnich gości może być alkohol, jednak zadbaj również o tych niepijących.

#7. Atrakcje. Nie pozwól, aby na Twoich urodzinach powiało nudą. Zorganizuj konkursy i zabawy ze śmiesznymi nagrodami. Możesz też przygotować ,,fotobudkę? – wystarczy aparat z polaroidem i śmieszne gadżety z tektury (np. wąsy, oprawki okularów, korona, ramka, itp.). Zdjęcia z takiej sesji będą pamiątką na całe życie.

#8. Dekoracje. Miejsce, gdzie będzie odbywać się zabawa, udekoruj balonami i serpentyną. Zagwarantuje to o wiele lepszy nastrój. Imprezowy klimat uzyskasz, wieszając pod sufitem kulę dyskotekową.

Polecamy: Wspólne urodziny ? za i przeciw

Jak zorganizować 18 urodziny?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj