produkty które spowalniają metabolizm

W tym wpisie przedstawiamy 4 produkty, przez które nie możesz schudnąć, ponieważ spowalniają metabolizm.

Osoby próbujące schudnąć z pewnością starają się włączyć do swojej diety możliwie jak najwięcej produktów przyspieszających metabolizm. W tym wpisie skupimy się jednak na drugiej grupie produktów, czyli takich, które zamiast pomóc, przeszkadzają w osiągnięciu wymarzonej figury.

4 produkty, które spowalniają metabolizm

#1. Sery. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że sery są bardzo kaloryczne. Na dodatek posiadają w sobie sól, która zatrzymuje wodę w organizmie i nierzadko różne barwniki oraz wzmacniacze smaku, które są po prostu niezdrowe. To wszystko sprawia, że wpływają one negatywnie na metabolizm.

#2. Jasne pieczywo. Ma ono wysoki indeks glikemiczny, przez co powoduje szybki wzrost poziomu cukru we krwi. Strawienie dużej ilości węglowodanów trwa długo i niestety spowalnia metabolizm.

#3. Puszki z konserwami. Po popularne konserwy sięgamy często w momencie, gdy nie mamy czasu na gotowanie. Niestety nie należą one do najzdrowszych dań, ponieważ posiadają w sobie dużo soli, zagęszczaczy oraz wzmacniaczy smaku. Dodatek tak wielu konserwantów sprawia, że produkty te wpływają negatywnie na nasz metabolizm.

#4. Płatki śniadaniowe. Żyjemy w biegu, więc często zdarza nam się rezygnować ze śniadań lub jeść coś na szybko. Płatki z mlekiem wydają się być idealnym wyborem, ponieważ ich przygotowanie zajmuje dosłownie chwilę. Niestety większość płatków ma w składzie bardzo dużo cukru (nawet te z dopiskiem ?fit” na opakowaniu), dlatego ich często jedzenie może powodować tycie.

Polecamy: Czym grozi szybkie odchudzanie?

produkty które spowalniają metabolizm

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj