Czasem, mimo ambitnych celów i pragnień, brak nam czegoś, co spowodowałoby spełnienie naszych marzeń. Czym zatem jest ten składnik i co należy zrobić, by zrealizować nasze plany? Czytaj dalej!
Każdy z nas miał w swoim życiu taki moment, kiedy wszystko wydawało się być możliwe i w zasięgu naszej ręki. Zaczynaliśmy wtedy marzyć jeszcze bardziej i mierzyć jeszcze wyżej, aż dotarliśmy do momentu, kiedy nasze plany zdawały się być zbyt wygórowane, a przez to niemożliwe do zrealizowania. Jednakże przez tą krótką chwilę czuliśmy, że możemy zdziałać bardzo dużo.
Euforia, zdeterminowanie i chęć zwycięstwa zazwyczaj przepełniały nas od środka. Najczęściej jednak kończyło się to powrotem do ?szarej rzeczywistości”. Nasza nieposkromiona ambicja powoli wygasała, zostawiając nas tylko z poczuciem straty, goryczy i bezsilności.
Czy istnieje zatem jakiś sposób na to, aby doprowadzać sprawy do samego końca i realizować swoje marzenia? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej!
Jak zrealizować swoje marzenia?
Faza 1: Planowanie
Tutaj najważniejszy jest zapał, który jak wiadomo, szybko wygasa. Należy zatem zastanowić się nad tym, co chcemy osiągnąć, a nie tylko nad tym, w jaki sposób to zdobyć. Możemy spróbować wyobrazić sobie, jak nasze życie będzie wyglądać po osiągnięciu tego celu. Jakie odczucia będą nam towarzyszyć i czy wreszcie będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni ze swojego życia.
Takie nastawienie ukierunkowane na świetlaną wizję przyszłości, dostarczy nam nagły zastrzyk zdeterminowania i chęć do dalszego działania. Musimy jednak pamiętać, że nie będzie to efekt długofalowy, dlatego aby utrzymać ten stan, należy jak najszybciej przejść do działania.
Faza 2: Działanie
W tej fazie należy zacząć od zastanowienia się nad tym, jak osiągnąć wybrany przez nas cel. Najlepiej jeżeli obrana przez nas droga zostanie przez nas podzielona na małe kroki, które będą stopniowo zbliżać nas do spełnienia owego marzenia. Świetnie sprawdzi się tutaj wykonanie planu działania i wpisanie wszystkiego do kalendarza, tak aby być bardziej zorganizowanym.
Faza 3: Porażka / spadek motywacji
W 3 fazie zaczynają pojawiać się schody. Jest to bowiem moment, w którym wiele osób odpuszcza, mimo ogromnych pokładów zapału, towarzyszących im na samym początku. Można nazwać to również testem, który większość oblewa. Zazwyczaj powodem spadku motywacji jest albo porażka, albo brak skuteczności i widocznych efektów, pomimo naszych starań.
Musimy się wówczas zatrzymać, zrobić krótką przerwę i powrócić do fazy 1. Przypomnieć sobie po co właściwie to robimy, co chcieliśmy na początku osiągnąć, a co już zdążyliśmy zrobić. Możemy zatem wypisać sobie nasz główny cel, a następnie zadać sobie pytanie: ?Po co chcę to osiągnąć?” i w ten sposób spróbować odzyskać utracony zapał.
Dzięki tak rozpisanej wizji naszego marzenia, możemy spojrzeć w głąb samych siebie i odkryć nasze ukryte pragnienia oraz cele, z których być może nie zdawaliśmy sobie wcześniej sprawy.
Tym magicznym składnikiem, odpowiadającym za zrealizowanie naszego marzenia, jest właśnie bliższe zrozumienie naszych wewnętrznych pragnień. Czasem nasze cele nie są motywowane rzeczami materialnymi, a czymś znacznie ważniejszym i cenniejszym, o czym wcześniej nie mieliśmy pojęcia.