Wybierasz się we wrześniu do nowej szkoły? A może po prostu chcesz poprawić swój wizerunek w oczach belfrów przed wystawianiem ocen? W dzisiejszym wpisie dowiesz się, jak zrobić dobre wrażenie na nauczycielach.

Na zrobienie dobrego wrażenia na nauczycielach nigdy nie jest za późno! Mimo tego, że do końca roku szkolnego jest coraz bliżej, to dobre nawyki mogą zaprocentować na kolejny rok. Oczywiście wszystko zależy od tego, na jaką osobę trafisz, ale mamy nadzieję, że nasze rady będę pomocne!

#1. Bierz aktywny udział w lekcji

Zgłaszaj się, zadawaj nietypowe pytania (ale takie, na które odpowiedzi nie znajdziesz w podręczniku). To gotowy przepis na to, aby nauczyciel zauważył, że słuchasz na lekcjach i zależy Ci na nabyciu wiedzy. Będąc cicho i grzecznie siedząc podczas zajęć, zapunktujesz u niego. Profesorowie cenią sobie respekt uczniów oraz ich chęci do skupienia się na omawianych treściach.

#2. Udzielaj się

Bierz udział w szkolnych oraz pozaszkolnych konkursach o różnej tematyce. Nie tylko zdobędziesz tym przychylność nauczyciela, ale może odkryjesz u siebie nowe zdolności. To także dobry sposób na nabicie punktów z zachowania i dodatkowych ocen za aktywność.

#3. Pokaż, że się starasz

Nie chodzi tylko o najlepsze oceny. Nawet jeśli nie poszedł Ci dobrze jakiś test, jest szansa na obrócenie tego na swoją korzyść. Wykorzystuj swoje zdolności i możliwości do uzyskiwania jak najlepszych wyników, jednakże jeśli masz ambicje na wyższe stopnie, jest na to sposób. Chodź w miarę możliwości na dodatkowe zajęcia, pytaj o rzeczy, których nie rozumiesz, poprawiaj testy. Gwarantujemy, że jeśli uczciwie się przyłożysz to nauczyciel może stać się bardziej przychylny, bo zobaczy, że zależy Ci na nauce i pogłębianiu wiedzy.

#4. Bądź uprzejma

Tak, uwierz w to, że są osoby, które zdają czasem na samej umiejętności bycia miłym i kulturalnym. Jednak pamiętaj, aby nie przesadzać, bo będzie to wyglądać jakbyś chciała się podlizać, a nie o to chodzi.

#5. Miej pasje

To też pomoże Ci zrobić dobre wrażenie na nauczycielach. Ludzie, którzy mają swoje zainteresowania, są powszechnie szanowani za zdolności, tematy do rozmowy, pomysł na siebie. Dodatkowo to często pozwala się wybić również w życiu szkolnym – na przykład, jeśli dobrze rysujesz i ?ograniasz? plastyczne rzeczy, nauczyciel z matematyki prędzej poprosi Cię o wykonanie tablic związanych z przedmiotem na dodatkową ocenę. Po wykonaniu takiego zadania zyskasz nie tylko w jego oczach, ale także u innych nauczycieli.

#6. Stosuj się do regulaminów

To właściwie podstawa. Jeśli nie chcesz wejść w konflikty z pracownikami placówki oświatowej, zdecydowanie powinnaś respektować zalecenia regulaminu. Wtedy na pewno zostaniesz odebrana za osobę z szacunkiem do innych i jednocześnie godną szacunku.

Czytaj także: Jak uczyć się efektywnie?

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj