Okres ciąży i poród
Źródło: Pinterest

Boisz się, że jesteś w ciąży? Sprawdź, jakie są jej pierwsze objawy!

Bez względu na to, czy się zabezpieczasz, czy nie, jeśli rozpoczęłaś już współżycie, to pewnie nie raz obawiałaś się ciąży. W młodym wieku okres lubi się spóźniać, a stres wcale tu nie pomaga. Spanikowana pewnie zaczynałaś obawiać się porannych mdłości lub z przerażeniem sprawdzałaś, czy Twój brzuch się nie powiększył.

Powyższe objawy niestety (lub stety) pojawiają się nieco później, więc próżno ich wypatrywać na początku ciąży. Na pocieszenie dodamy jednak, że najczęściej okres przychodzi po kilku dniach.

Jakie są objawy ciąży?

Oczywiście pierwszym objawem błogosławionego stanu, jaki można u siebie zaobserwować, jest zanik miesiączki. W wieku dojrzewania nieregularne cykle są jednak czymś normalnym, dlatego nie ma w tym nic dziwnego. Stres może wszystko dodatkowo opóźnić, dlatego postaraj się dodatkowo nie nakręcać, tylko idź na spacer, poćwicz lub napij się ziołowej herbaty.

Do innych wczesnych objawów możemy zaliczyć: obniżenie nastroju, drażliwość, nadwrażliwość piersi, nadmierny apetyt, senność czy bezsenność. Jak widać objawy te są charakterystyczne nie tylko dla ciąży, ale również przed zbliżającym się okresem. Właśnie z tego powodu mogą być one mylnie interpretowane.

Ciekawym objawem, który występuje tylko u niektórych kobiet jest nadwrażliwość na zapachy. Może dotyczyć nielubianych zapachów, ale także tych, które wcześniej nie wywoływały negatywnych reakcji.

Najbardziej wiarygodną metodą jest badanie krwi, ale szybszym sposobem, dającym również dość prawdopodobne wyniki jest zrobienie testu ciążowego. Można go dostać w każdej aptece i większości drogerii, a nawet w niektórych supermarketach. Zakup testu może być dla Ciebie stresujący, ale z pewnością kosztuje to mniej nerwów niż wyczekiwanie okresu.

Czytaj także: Wszystko co musisz wiedzieć o antykoncepcji

Jakie są objawy ciąży?

Źródło zdjęć: http://tumblr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj