Masz dużo followersów w sieci? Sprawdź, jak możesz na tym zarobić!

W dzisiejszych czasach prawie każdy może zacząć zarabiać w Internecie. Wystarczy, że będziesz mieć na siebie pomysł. Przy odrobinie szczęścia oraz systematycznej pracy, całkiem prawdopodobne, że odniesiesz sukces. Kiedy już uda Ci się zainteresować swoją osobą większą rzeszę osób, warto zacząć czerpać z tego profity. Jak to zrobić? Czytaj dalej!

Zostań influencerem i zarabiaj w Internecie!

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia influencer. Influencer to osoba, której udało się zgromadzić wokół siebie sporą grupę osób (tzw. followersów) o podobnych zainteresowaniach. Osoby, które śledzą profile społecznościowe influencerów, najczęściej chcą choć w pewnym stopniu się do nich upodobnić. Właśnie dlatego rzeczy rekomendowane przez osoby publiczne, są tak chętnie kupowane przez ich obserwatorów. Nic więc dziwnego, że reklamodawcy chętnie nawiązują współprace z influencerami.

Jak zostać influencerem?

Przede wszystkim musisz mieć założony profil na Facebooku, Instagramie lub Snapchacie. Musisz mieć aparat lub telefon, który robi ładne zdjęcia. Wyróżnij się czymś! Same selfie z dziubkami nie wystarczą, choćbyś była najpiękniejszą dziewczyną na świecie. Gdy już uda Ci się zgromadzić grupę followersów, pora zacząć zarabiać!

Jak zacząć zarabiać w Internecie?

Na początku wielu influencerów rozlicza się w sposób barterowy. Oznacza to, że za swoją reklamę nie otrzymują pieniędzy, tylko jakieś produkty (np. ubrania, kosmetyki, książki, gadżety, itp). Z czasem, gdy kolejne firmy decydują się na współpracę, a liczba followersów wciąż wzrasta, influencerzy najczęściej zaczynają zarabiać na współpracach.

Reklamodawcy prędzej czy później zaczynają się sami zgłaszać, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć szukać ich na własną rękę.

Aby zacząć zarabiać w sieci, można również zarejestrować się na specjalnie do tego przeznaczonej platformie. Przykładem może być Whitepress. Wystarczy założyć konto na tej stronie, uzupełnić dane, dołączyć statystyki (lub liczbę obserwatorów) i… czekać. To tyle! Informacja o nowym zleceniu przychodzi na maila. Pieniądze pojawiają się na koncie bardzo szybko i można je w każdym momencie przelać na swoje (lub rodziców) konto.

Kolejną możliwością zarobienia pieniędzy jest wstawienie bannerów reklamowych na swojego bloga. Najpopularniejszy jest tu oczywiście AdSense, który można łatwo osadzić na stronie. Warto również rozważyć zamieszczenie widgetu (np. ContentStream), który wyświetla powiązane wpisy z bloga, przeplatane wpisami sponsorowanymi.

Czytaj także: Jak zarabiać na blogu?

Jak zostać influencerem?Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj