W każdym związku przychodzi taki moment, gdy zauroczenie przeradza się w miłość. Kiedy to się dzieje i jak dokładnie wygląda? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź!

Naukowcy dowiedli, że nasz mózg nie byłby w stanie cały czas być w fazie zauroczenia, dlatego u każdego z nas prędzej czy później zakochanie przeradza się w miłość. Czym się charakteryzują oba te stany i jak je rozróżnić, dowiecie się w dalej.

Kiedy kończy się zakochanie, a zaczyna miłość?

Zakochanie. Odczuwamy je na początku znajomości. Najbardziej charakterystyczne objawy tego stanu to motyle w brzuchu, przyspieszone bicie serca, niespokojny oddech, spocone dłonie i ogólny stan euforii, który sprawia, że mamy ochotę skakać ze szczęścia. Każdy dotyk ukochanej osoby sprawia, że przez nasze ciało przechodzi dreszcz. Wszystko przestaje mieć znaczenie i liczy się tylko kolejne spotkanie z NIM. Chciałoby się, aby ten stan trwał do końca życia, ale to niemożliwe. Ma to jednak swoje plusy. Będąc w stanie zakochania nie jesteśmy w stanie myśleć do końca racjonalnie i idealizujemy swojego partnera. Ewentualne jego wady, które dostrzegamy, wydają nam się słodkie.

Kiedy zakochanie powoli wygasa i przeradza się w miłość, nasza fizyczna fascynacja chłopakiem ustępuje miejsca bliskości umysłowej. Tracimy motyle w brzuchu, ale zyskujemy coś zupełnie innego. W żadnym wypadku nie powinniśmy mylić tego z wypaleniem się uczuć.

Miłość. Jest statecznym uczuciem, pełnym spokoju. Miłość to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, pewność co do szczerych zamiarów tej drugiej osoby, wzajemny szacunek. To również przywiązanie, wiele wspomnień i planów na przyszłość. W fazie miłości znasz już wszystkie (lub większość) wady swojego chłopaka i jesteś w stanie z nim wytrzymać 🙂 Szczęście i dobro tej drugiej osoby jest dla Ciebie najważniejsze, a stwierdzenie że skoczyłabyś za nim w ogień, nie jest tu przesadą.

Często mylimy moment przechodzenia od fazy zakochania do miłości, z końcem uczucia. Są również osoby, które tak bardzo uwielbiają stan zauroczenia, że po prostu rozstają się, gdy motyle w brzuchu mijają. Warto jednak dać sobie szansę na coś nowego, bo faza miłości może być równie ekscytująca, co zakochania.

miłość a zakochanie

Źródło zdjęć: Pexels

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj