Źródło: Pinterest

Pokłóciłaś się z koleżanką ze szkoły? W tym wpisie podpowiadamy, jak możesz szybko zażegnać ten konflikt.

W szkole spędzamy bardzo dużo czasu, więc nic dziwnego, że między uczniami dochodzi czasem do spięć. Jeżeli przytrafiła się to także Tobie, to w tym wpisie podpowiadamy, jak szybko dojść do porozumienia.

Konflikt w szkole – jak go zażegnać?

#1. Nie pogarszaj sytuacji

Czasami, kiedy jesteśmy pod wpływem silnych emocji, mamy tendencję do zaogniania konfliktu. Staraj się nie pogarszać napiętej sytuacji i powstrzymać od nieprzychylnych komentarzy czy wrogich spojrzeń.

#2. Schowaj dumę do kieszeni

Podczas kłótni większość z nas ma tendencję do unoszenia się honorem. Czasami warto jednak schować dumę do kieszeni i okazać chęć pojednania. Nawet, jeśli to nie my byliśmy inicjatorami tego konfliktu.

#3. Wyciągnij pierwsza rękę na zgodę

Wydaje Ci się to niemożliwe? Uwierz, że czasami wyjście z inicjatywą to najlepsze, co możesz zrobić. Konflikt jest męczący dla obu stron, ale czasem nikt nie chce odpuścić. Warto zachować się dojrzalej i po prostu wyciągnąć rękę na zgodę.

#4. Nie załatwiaj sprawy poprzez pośredników

Przekazywanie wiadomości za pośrednictwem (teoretycznie) neutralnych koleżanek nie zawsze jest dobrym pomysłem. Nigdy nie możesz mieć pewności, czy Twój konflikt nie jest komuś na rękę i zamiast pomóc, jeszcze go pogłębi.

#5. Poproś o wsparcie dorosłych

W wielu szkołach nauczyciele starają się pomagać uczniom. Może wychowawczyni poruszyłaby dyskretnie ten temat podczas lekcji wychowawczej? A może z pomocą przyszłaby Pani pedagog? Dorośli często mają większe doświadczenie w rozwiązywaniu konfliktów niż nastolatki.

Czytaj także: 8 sposobów, dzięki którym opanujesz złość

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj