Może spotkałyście się już z tym portalem, może nie. Jednak czego możemy być pewne: na Pinterescie trudno o nudę 🙂

Dziś przedstawimy Wam zalety i możliwości wykorzystania tej niezwykle barwnej społeczności, jaką jest Pinterest.

Co to jest Pinterest?

Pinterest to aplikacja na iOS i Androida (również strona www), gdzie można dodawać, przeglądać, zapisywać i udostępniać tzw. piny (od ang. to pin), czyli po prostu grafiki lub zdjęcia na interesujący nas temat. Na podstawie wyborów i naszych wyszukiwań dopasowuje do nas materiały wyświetlane na stronie głównej.

Co znajdziemy na Pintereście?

Przede wszystkim pełno tam cytatów, różnych wymyślnych czcionek i rysunków, ale tak naprawdę można znaleźć tam wszystko: od memów, poprzez lifehacki, po rzeczy związane z fandomami oraz idolami. Jesteśmy zdania, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Dla kogo Pinterest?

Pinterest jest stworzony przede wszystkim dla osób kreatynych, które szukają inspiracji lub chcą się dzielić swoją mini-twórczością. Jest to też wspaniałe środowisko dla osób lubiących tworzyć wirtualne albumy, kolekcje i mieć posegregowane w jednym miejscu swoje ulubione grafiki. Osoby, które korzystają z Tumblra na pewno pokochają również pokrewną społeczność, czyli Pinterest.

W czym się przydaje Pinterest?

Gdy na przykład potrzebujesz tematu przewodniego do rysunku, wiersza, opowiadania. Kiedy chcesz nauczyć się robić schludne notatki i używać ciekawych ozdobników. Kiedy chcesz poszukać uroczych, prostych rysunków. Gdy masz ochotę po ciężkim dniu luźno poprzeglądać sobie ulubione grafiki.

To nie wszystkie zastosowania, jest ich na pewno wiele więcej, bo każda z nas jest inna i będą ją interesować inne rzeczy – inne rzeczy będą nas wzruszać, inne śmieszyć, inne rzeczy są dla nas piękne. I to jest wspaniałe – wszyscy się od siebie różnimy, więc się dopełniamy, możemy wymieniać się doświadczeniami itp.

Pinterestowa społeczność pozwala też poznać ludzi, z którymi mamy coś wspólnego lub którzy różnią się od nas wszystkim. Są kompletnie inni, a mimo wszystko możemy dowiedzieć się czegoś nowego, pogadać.

Używacie tej aplikacji? Jeśli tak, piszcie w komentarzach jakie materiały interesują Was w niej najbardziej!

Polecamy: Darmowe strony i aplikacje do nauki języków obcych!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj