Okazuje się, że dbanie o urodę, idzie kawie równie dobrze, co dodawanie energii. Sprawdź, jakie są jej kosmetyczne zastosowania!

#1. Twarz. Kawa zwalcza oznaki starzenia. To jednak nas nie dziwi. W końcu kofeina jest jednym z głównych składników wielu kremów przeciwzmarszczkowych. Poprawia ona mikrokrążenie skóry i zawiera związki polifenolowe, które opóźniają proces rozkładu witaminy C, tym samym powodując korygowanie nierówności.

Kawa sprzyja także w walce z wypryskami, ponieważ ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu usuwa niedoskonałości. Co więcej, produkt ten poprawia koloryt skóry i chroni ją przed promieniami UV.

Domowa maseczka kawowa:

2 łyżeczki kawy zalej wrzątkiem. Napar wypij lub wylej i zostaw tylko fusy. Nałóż je na twarz, a następnie zamocz kawałek papierowego ręcznika w mleku i przyłóż okład na buzię pokrytą fusami. Trzymaj około 15 minut. Po upływie tego czasu opłucz twarz ciepłą wodą.

#2. Zmęczenie. Kawa nie tylko niweluje zmęczenie „od środka”, ale także zmniejsza jego zewnętrzną widoczność. Dzięki niej napniesz i nadasz świeżości skórze, a także zmniejszysz wory i cienie pod oczami.

Domowa maseczka kawowa pod oczy:

1 łyżeczkę kawy zalej wrzątkiem. Do otrzymanych fusów dodaj roztrzepane białko z jednego jajka. Następnie nałóż całość na twarz i trzymaj ok. 15 min.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here