Źródło: Pinterest

Kupiłaś nowy telefon i chciałabyś o niego dbać, ale nie do końca wiesz, co tak naprawdę należy robić? W tym wpisie znajdziesz 8 wskazówek!

Jak dbać o telefon dotykowy?

#1. Zakładaj na telefon etui, które zamortyzuje ewentualny upadek i uniemożliwi zniszczenie go. Case’ów jest mnóstwo. Zaczynając od silikonowych, gumowych, plastikowych, a kończąc na tych z klapką. Jeżeli jesteś miłośniczką sportów ekstremalnych, to pamiętaj o dodatkowych zabezpieczeniach.

#2. Po zakupie telefonu załóż na niego folię ochronną, a jeszcze lepiej – szkło hartowane. Sprawią one, że Twój telefon będzie bardziej wytrzymały. Nawet, gdy zdarzy Ci się go upuścić, to co najwyżej pęknie tylko szkło hartowane, a nie ekran dotykowy.

#3. Pamiętaj, aby nie narażać telefonu na kontakt z wodą. Często zalanie jest  już nieodwracalnie. Nie zabieraj telefonu na basen, aby robić fotki. Jeżeli jednak bardzo Ci na tym zależy, to zaopatrz się w etui wodoodporne.

#4. Nigdy nie zostawiaj telefonu na słońcu, ponieważ może się on przegrzać, co spowoduje uszkodzenie baterii. Niektóre telefony mają niewyjmowaną baterię, co oznacza że jej wymiana jest niemożliwa. Unikaj także używania wielu aplikacji naraz, ponieważ powoduje to grzanie się smartfona.

Jak dbać o telefon dotykowy?
Źródło: Pinterest

#5. Obchodź się z telefonem bardzo ostrożnie. Pamiętaj o delikatnym odkładaniu go i nie rzucaniu nim byle gdzie. Nie należy nosić telefonu w kieszeni, gdzie jest mnóstwo innych rzeczy, które mogą spowodować jego zarysowanie.

#6. Usuwaj niepotrzebne pliki z telefonu, aby nie przeciążać jego pamięci. Nie zapominaj także o plikach ,,śmieciach”. Usuniesz je za pomocą specjalnych aplikacji.

#7. Ładuj telefon do pełna. Podczas tej czynności nie korzystaj z niego, ponieważ może to źle wpłynąć na żywotność baterii.

#8. Używaj antywirusa. Przeglądając różne fora internetowe, można nieświadomie zawirusować telefon. Niektóre wirusy mogą nieodwracalnie zepsuć Twój telefon. Specjalne aplikacje będą oczyszczać go za Ciebie 🙂

Jakie są Twoje sposoby na dbanie o telefon? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Jak dbać o komputer (laptopa)?

Źródło zdjęć: http://favim.com | http://tumblr.com

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj