Źródło: Pinterest

Oto kolejny wpis, dotyczący lektur szkolnych, które warto przeczytać. Zobacz koniecznie!

Które lektury szkolne mogą nauczyć nas czegoś naprawdę ważnego? Poniżej przedstawiamy 5 kolejnych książek, które warto przeczytać.

Lektury szkolne, z których możesz wiele się nauczyć CZĘŚĆ 3

#11. William Szekspir „Romeo i Julia”

Ta znana niemal na całym świecie książka o romantycznej miłości pokazuje, aby mimo przeciwności losu nie poddawać się i walczyć o swoje. Uczy, że jeśli kogoś kochamy, to powinniśmy robić to naprawdę, całym sobą.

#12. Zofia Nałkowska „Medaliony”

Ta książka to zbiór niezwykle wzruszających opowiadań,  mówiących o trudnym okresie wojny. Pokazuje okrucieństwa, jakie człowiek potrafi wyrządzić drugiej osobie, a także cierpienie, jakie niesie ze sobą wojna. Książka skłania do refleksji nad ludzkim życiem i uczy, że należy cieszyć się z małych rzeczy.

#13. Stefan Żeromski „Ludzie bezdomni”

„Ludzie bezdomni” to książka, która bardzo dobrze opisuje, jak trudne i zawiłe może być życie, w którym nieraz ciężko się odnaleźć. Człowiek staje ciągle przed jakimiś wyborami, musi podejmować jakieś decyzje, aby iść dalej do przodu. I od tego co wybierzemy, zależy nasza przyszłość.

#14. Hanna Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem”

Kolejna książka, która opowiada o realiach wojny. Ten wywiad jest niczym podróż do tych ciężkich czasów. Idealna na refleksje na temat wojny, przemijania, cierpienia. Pokazuje też, jak po latach niektóre wydarzenia ciągle w nas są, ciągle je pamiętamy. Nieraz to, co przeżywamy, ciągnie się za nami całe życie.

#15. Stanisław Wyspiański „Wesele”

Dramat Wyspiańskiego pokazuje, jak niewiele potrzeba, aby rozproszyć ludzi, aby zepsuć ich plany. Uczy, że jeśli chcemy osiągnąć coś wielkiego, musimy działać wspólnie i skupić się na tym. Nie warto marnować szans, gdyż kolejnych może już nie być.

Która z tych książek jest Twoją ulubioną? A może wolisz inną lekturę? Podziel się swoją opinią w komentarzu!

Czytaj także: Lektury szkolne, z których możesz wiele się nauczyć CZĘŚĆ 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj