ciekawe miejsca w Lublinie
Pexels

Zapraszamy Was do zapoznania się z kolejnymi ciekawymi miejscami Lublina.

W trzeciej części naszej serii ponownie zapraszamy na Starówkę, gdzie warto zwiedzić Lubelską Trasę Podziemną oraz Teatr Stary. Miłośników historii zachęcamy do odwiedzenia Państwowego Muzeum na Majdanku.

ciekawe miejsca w Lublinie
Dlanastolatek.pl / zaczarowana

„Lublin, miasto inspiracji” CZĘŚĆ 3

#7. Lubelska Trasa Podziemna biegnie pod Rynkiem oraz kamienicami Starego Miasta. Jej historia sięga XVI wieku, kiedy to Lublin był w okresie największej świetności. Przejście przez trasę to niezapomniany spacer półmrocznymi, tajemniczymi korytarzami oraz  wędrówka przez historię i legendy Lublina. Czas podróży w czasie to około 40 minut.

#8. Teatr Stary jest drugim najstarszym zachowanym teatrem w Polsce. Działalność Teatru opiera się na organizacji spektakli teatralnych, koncertów, spotkań, debat oraz zajęć edukacyjnych dla dzieci. Podczas zwiedzania można zobaczyć salę widowiskową, kulisy Teatru oraz wystawę archeologiczną eksponowaną we foyer.

#9. Państwowe Muzeum na Majdanku powstało w miejscu byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, który funkcjonował na obrzeżach Lublina od października 1941 roku do lipca 1944 roku. Muzeum prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną oraz naukową. Na terenie Muzeum można zobaczyć stałą wystawę główną oraz wystawy czasowe.

ciekawe miejsca w Lublinie
Dlanastolatek.pl / zaczarowana

Polecamy: ?Lublin, miasto inspiracji? CZĘŚĆ 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj