Jeśli borykasz się z problemem opadającej powieki, koniecznie sprawdź naszą propozycję makijażu dla takiego typu oka!

Opadająca powieka sprawia, że cała twarz wygląda na smutną i zmęczoną, dlatego ten defekt często jest przyczyną kompleksów. Na szczęście z pomocą odpowiedniego makijażu, można sprawić, że problem stanie się mniej widoczny.

#1. Przygotuj oczy. Często zdarza się, że opadające powieki po kilku godzinach stają się nieco tłuste, dlatego przed rozpoczęciem makijażu przemyj je płynem micelarnym. Następnie nałóż bazę pod cienie na całą powiekę. Bazę możesz też zastąpić jasnym, wytrzymałym korektorem. W ten sposób zapobiegniesz gromadzeniu się nadmiaru cieni w linii załamania oka, co wygląda nieestetycznie.

#2. Stworzenie nowego załamania. Unieś brwi do góry, aby odsłonić załamanie oka. To jest dokładnie to miejsce, w którym powinnaś stworzyć nową linię załamania (normalnie jest ona zasłonięta przez opadającą powiekę). Sięgnij po matowy cień w kolorze brązowym lub szarym i zaaplikuj go w miejsce nowego załamania.

#3. Ciemniejszy cień. Ciemniejszy niż poprzedni cień, nałóż w zewnętrznym kąciku. Kierując się ku górze, delikatnie rozetrzyj kosmetyk, aby efekt końcowy wyglądał naturalnie.

#4. Jasny cień. Wybierz jasny, kremowy lub beżowy cień, matowy albo z drobinkami i nałóż go na całą powiekę ruchomą (aż do brązowego cienia). Dzięki temu przyciągniesz uwagę do środka powieki, a nie do jej opadającej części. Dodatkowo, to odświeży twoje spojrzenie i sprawi, że oczy wydadzą się optycznie większe.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię