Widzisz te wszystkie zdjęcia pięknych modelek na Instagramie i zastanawiasz się, czy można zrobić sobie selfie idealne? W tym wpisie postaramy się pomóc Ci to osiągnąć.

Nie istnieje przepis na idealne selfie, ale można zastosować kilka porad, które sprawią, że Twoje zdjęcie będzie wyglądać lepiej.

Jak zrobić dobre selfie?

#1. Najważniejsze jest oświetlenie

Najlepiej, jakbyś robiła selfie przy naturalnym świetle. Tajemnicą wszystkich modelek jest robienie sobie zdjęć o „złotej godzinie”, czyli o 16 czasu letniego (zimą może być ciężko, bo o 16 jest już ciemno). Wtedy światło jest miękkie i przyjemne. Pamiętaj także, aby źródło światła było przed tobą, a nie za tobą.

#2. Wybierz odpowiednie tło

Nie może to być chaotyczne miejsce. Ważne jest, abyś to ty była w centrum obiektywu. Najlepiej jeżeli tło jest jasne i spokojne. Może nim być, np. ściana w Twoim pokoju.

#3. Pamiętaj o ,,mistrzach drugiego planu”

To osoby, które zawsze i wszędzie chcą być na zdjęciach (lub znajdują się na zdjęciach przypadkiem, ale skutecznie je. Upewnij się, że nie ma nikogo za Twoimi plecami. Przecież ma być to Twoje selfie!

#4. Zrób sobie odpowiedni makijaż

W dzisiejszych czasach smartfony mają bardzo dobre kamerki. Na zdjęciu widać każdy detal. Gdy wyskoczył ci okropny pryszcz, nie przejmuj się, tylko nałóż korektor. Warto, abyś podkreśliła trochę oko, wtedy Twoje spojrzenie będzie wydawać się ładniejsze.

Jak zrobić dobre selfie?

#5. Bądź oryginalna

Nikt nie lubi nudnych selfie. Każde zdjęcie rób sobie w innym miejscu i w różnych sytuacjach. Jeżeli masz małego kotka, pochwal się nim na selfie. Każdy lubi zwierzątka, więc możesz zrobić duże wrażenie.

#6. Uśmiechnij się

Nie rób dziubka, który już dawno nie jest modny. Osoba uśmiechnięta, wydaje się być dużo sympatyczniejsza. Pokaż swoje piękne zęby, a każdy doceni Twoje zdjęcie 🙂

#7. Wybierz swój lepszy profil

Każdy ma swoją ,,dobrą stronę”. Naukowcy udowodnili, że lewy profil jest zazwyczaj ładniejszy i wyraża więcej emocji, ale sprawdź, jak to jest u Ciebie!

#8. Stosuj filtry

Znajdź taki, który Ci najbardziej odpowiada. Filtr sprawia, że osoba na zdjęciu wydaje się być bardziej atrakcyjna. Dodaj trochę koloru do swojego selfie, to zawsze pomaga 🙂

A Wy jakie macie swoje sposoby na selfie? Piszcie w komentarzach! 

Źródło zdjęć: Pexels | http://weheartit.com

3 KOMENTARZE

  1. Wydaje mi się, że kluczowe zawsze w dobrych zdjęciach jest stosowanie tego co najprostsze a zarazem najważniejsze. Chodzi mi o kadr – nie z przyłożenia cyknięte tylko z wybraniem tego co jest widoczne na zdjęciu raz jak to jest widoczne. Nie potrzeba filtrów ani niczego, bo filtry robić może otoczenie. Najważniejsze zdaje się dobre oszacowanie co powinno być widoczne na tym zdjęciu oraz w jakich proporcjach.

  2. Po pierwsze podoba mi sie ten blog. Czytam regularnie. Po 2. mam problem. Lubię każdą dyscyplinę sportu związaną z piłką, a znam sporo dziewczyn, które olewają wychowanie fizyczne. Jeśli jest podział na płci to np. najpierw gram z dziewczynami, a później z chłopakami (bo gram agresywnie i z laskami za bardzo nie poszaleję xD). Jeśli chodzi o mój charakter to raczej jestem lubianą osobą. Rozmawiałam już chyba z każdym z mojego gimnazjum. Uwielbiam poznawać nowych ludzi. Brzydka też chyba nie jestem (blondynka, 175 cm ). Kiedyś koledzy zniszczyli mi dzieciństwo. Uświadomili mnie i co chodziło z tymi bocianami (to było 3 lata temu). Od tamtej pory jestem zboczoną dziewoją. Ubieram sie jak typowa dziewczyna. Kocham ubrania. Maluję się delikatnie…. Więc nasuwa się pytanie: co jest ze mną nie tak, że nie mam chłopaka? XD straci najlepsze lata moich cycków :’)
    Nie dobijaloby mnie to tak, gdyby nie to, że moja rodzona sis (4 lata młodsza) miała już sporą liczbę adoratorów mimo, że to ja jestem tą ladniejszą siostrą xDD
    Może jestem zbyt dzika? xD Zbyt zboczona? Zbyt pewna siebie? Zbyt wysoka? Bo chłopcy podobno wolą małe I bezbronne dziewczynki (I tu moje zbyty się kończą). Thxvrmch za wysłuchanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj