Źródło: Pinterest

Nie masz powodzenia u płci przeciwnej? W tym wpisie podpowiadamy, jaki makijaż lubią faceci.

Nie ma co ukrywać, że chłopcy zwracają dużą uwagę na nasz wygląd. Makijaż, który nakładamy na buzię, może ukryć nasze mankamenty i podkreślić to, co w nas najpiękniejsze. Zbyt mocny makijaż będzie jednak działał na naszą niekorzyść. Jeżeli chcesz zrobić wrażenie na płci przeciwnej, to w dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jaki makeup podoba się chłopakom.

Makijaż, który podoba się chłopakom

#1. Przede wszystkim kieruj się zasadą im mniej, tym lepiej

Chłopcy nie lubią wytapetowanych dziewczyn, dlatego maluj się tak, aby jedynie podkreślić swoją urodę i ukryć drobne niedoskonałości. Tyle wystarczy, bo przecież ON powinien akceptować Ciebie taką, jaka jesteś. Poza tym nie chcesz chyba przyprawić go o zawał serca, gdyby zdarzyło się, że zobaczy Cię bez make up’u, np. na basenie 🙂

#2. Używaj cieni do powiek

Cienie do powiek sprawią, że Twoje spojrzenie będzie bardziej wyraziste. Najlepsze będą jasne odcienie brązu oraz beżu, które wyglądają naturalnie i są odpowiednie dla nastolatek. Zamiast cienia możesz nałożyć na powieki odrobinę pudru brązującego, który da podobny efekt.

#3. Maluj usta na czerwono

Badania wykazały, że chłopacy największą uwagę zwracają na ten właśnie kolor. Odcień szminki powinien jednak pasować do Twojej urody, dlatego jeśli lepiej Ci w innych kolorach, nie upieraj się przy czerwieni.

Ważne info!

Jeżeli podkreślasz usta wyrazistym kolorem, to zrezygnuj z mocnego makijażu oczu i odwrotnie.

#4. Modeluj twarz

Możesz do tego wykorzystać korektor, bronzer czy róż (albo jasny i ciemny podkład), tylko pamiętaj, żeby nie przesadzić z konturowaniem, bo odstraszysz każdego faceta!

Makijaż który podoba się chłopakom
Źródło: Tumblr

#5. Używaj pudru matującego

Żaden chłopak nie lubi świecącej się od nadmiaru sebum buzi, dlatego miej zawsze pod ręką puder matujący lub specjalne bibułki.

Czytaj także: Przewodnik po pędzlach do makijażu dla początkujących

makijaż który gwarantuje powodzenie
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/806566614489820351/

Źródło zdjęć: http://favim.com

12 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj