Julia ma mały mętlik w głowie związany z jej przyjaciółką i prosi Was o rady.

,,Witajcie, mam na imię Julia i piszę do Was bo mam mały mętlik w głowie. Chodzi o moją ,,przyjaźń”. Mam swoją grupkę przyjaciółek, w której jesteśmy we cztery. Dwie moje naprawdę dobre przyjaciółki, ja i Marta (oczywiście imię zmieniłam), z którą to ja mam lepszy kontakt, ale wszystkie jesteśmy sobie bliskie.

Więc chodzi o to, że ta Marta ma też inne osoby, które nazywa przyjaciółmi, chociaż raz się z nimi spotkała. W szkole z rana ze sobą gadamy i trochę na lekcjach, ale na przerwach zawsze chodzi z inną moją koleżanką, którą tylko lubię. Razem sobiee chodzą, opowiadają, planują co robić razem w weekend. Może to być dziecinne i głupie, ale na FB oznaczają się w tych wszystkich memach o wspaniałej przyjaźni, a mnie oznacza tam, gdzie jest coś o stawianiu jedzenia.

Rozumiem to, że ma innych znajomych i nie przeszkadza mi to, ale jeżeli mówi, że jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami to raczej oczekuję się czegoś więcej. Raz spotkałyśmy się razem: ja, Marta i ta moja koleżanka. Przez cały czas ze sobą rozmawiały i mnie ignorowały. Zrobiło mi się trochę przykro i powiedziałam, że muszę wracać do domu. Tam zaczęłam płakać. Zaczęłam siebie obwiniać, że nie jestem idealną przyjaciółką, że jestem gorsza. Nawet myślałam, czy ze sobą nie skończyć, ale jest wiele osób, dla których mam żyć.

Największy problem jest w tym, że jestem do niej bardzo przywiązana, bo znam ją od przedszkola, a w 6 klasie zaczęłyśmy się przyjaźnić. Rozmawiamy o planach, naszego wspólnego mieszkania i zawsze, gdy mnie zawodzi mam nadzieję, że niedługo to się zmieni.

Chciałbym wiedzieć, co o tym myślicie i co moglibyście mi doradzić”.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
Julia

problemy z przyjaciółką

Źródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

  1. Mam dokładnie taką samą sytuację i pomogło dopiero wtedy kiedy jej o wszystkim napisałam i szczerze porozmawialam. Radzę spróbować. Powodzenia!?

  2. Hm myślę, że powinniście porozmawiać szczerze że sobą, tylko we dwie, może ona nie wiedziała że Cię tym rani. Powiec jej co Cię boli w jej zachowaniu a ona jak to zrozumie to być może zmieni swoje zachowanie i będze ok, a gdy jednak Cię oleje to moim zdaniem nie powinnaś się z nią przyjaźnić ja wiem, że znacie się dość długo ale uwierz jeżeli ona okarze się taką fałszywą przyjaciółką to lepiej skończyć to teraz niż za kilka następnych lat w których nadal być może by Cię raniła.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.

    • Też jestem w identycznej sytuacji porozmawiłam ze swoją przyjaciółką szczerze ale ona nie zrozumiała i się już nie przyjaźnimy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj