Jesteś singielką i zazdrościsz wszystkim, którzy są w związkach? Sprawdź, dlaczego powinnaś cieszyć się, że jesteś sama!

Coraz więcej Twoich koleżanek się zakochuje i wchodzi w związki. Czasem trwają one krótko, czasem nieco dłużej. Co chwilę wysłuchujesz miłosnych opowieści i coraz bardziej zaczynasz zazdrościć innym, że są zakochani. Jednak związek to nie tylko same radości i pozytywne momenty. Jest też przecież druga strona medalu, o której niekoniecznie się opowiada, a nawet jeśli, to niechętnie. Zamiast więc smucić się, że nie masz drugiej połówki, lepiej zobacz jakie są minusy bycia w związku. Może jednak życie solo nie jest takie złe?

Minusy bycia w związku

#1. Brak swobody. To oczywiste, że będą w związku trzeba liczyć się z tą drugą osobą. Większość planów musi uwzględniać chłopaka, więc nawet zwykłe wyjście z przyjaciółkami nie zawsze jest taką prostą sprawą. Weekendowy wypad z dziewczynami? Zapomnij.

#2. Kompromisy. Singielki robią tylko to, na co mają ochotę. Sparowani muszą jednak brać pod uwagę plany swoich drugich połówek. Jeśli każde z nich ma inną wizję idealnego spędzania wolnego czasu to muszą się jakoś dogadać, czyli jedno będzie musiało ustąpić.

#3. Kłótnie. Związek to nie tylko sielanka, trzymanie się za ręce i pocałunki. To również negatywne emocje. Tego niestety nie da się uniknąć. Bez względu na to kto wywołał konflikt i czy jest on poważny, pojawia się nieprzyjemny problem, który trzeba rozwiązać. Singielki mają święty spokój.

#4. Dostosowywanie się. Oczywiście można się oburzać, że nie powinno się dla nikogo zmieniać. Prawda jest jednak taka, że jeśli chłopak woli sukienki, to dziewczyna zacznie je częściej nosić, a jeśli dziewczyna ma fioła na punkcie zdrowej żywności, to chłopak będzie musiał jeść wszystkie te wynalazki kulinarne. Single nic nie muszą.

#5. Odpowiedzialność. Bycie w związku to również odpowiedzialność za tę drugą osobę. Trzeba dbać o siebie na wzajem i szanować. Oczywiście nawet single powinni szanować innych ludzi, a jeśli chodzi o dbanie, to odpowiadają jedynie za siebie samych.

#6. Wydatki. Prezenty, randki, niespodzianki – to wszystko kosztuje. Zakochani najczęściej sami mają ochotę obdarowywać swoich partnerów giftami, żeby sprawić im radość. Te wydatki nie muszą również być wysokie, szczególnie jeśli ktoś jest kreatywny. Single nie mają jednak takich dylematów i mogą wydawać pieniądze jedynie na siebie.

Przychodzi Ci do głowy więcej minusów bycia w związku? Podziel się nimi w komentarzu!

Minusy bycia w związku

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

3 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się z przedmówczyniami ja osobiście skończyłam niedawno zwiazek, ktory trwał tylko albo może i aż pół roku i nie do końca się zgadzam Np z tym ze ciężko się umowic z przyjaciółmi. Jeśli jest to zdrowa relacja to nie ma takich ograniczeń i wszystko jest to obgadania. Także niezbyt mnie pocieszyła te punkty szczególnie ze żałuje swojej decyzji.

    Aczkolwiek z takich pocieszających rzeczy to nigdy nie miałam tak zajefajnego kontaktu z przyjaciółmi płci męskiej jak aktualnie

  2. Te wszystkie rzekome minusy jakos nie zniechecily mnie do bycia w zwiazku, mimo ze rozstalam sie z chlopakiem pol roku temu, z ktorym bylam 1,5 roku, wiem ze popelnilam ogromny blad i go skrzywdzilam, ale nadal go bardzo kocham, i wcale nie ciesze sie z tego ze jestem singielka…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj