Źródło: Pinterest

Sprawdź sposoby na pozbycie się trądziku, które w ogólnie nie działają!

Mity na temat trądziku

#1. Wyciskanie to najlepszy sposób na pozbycie się pryszczy

Zazwyczaj ciężko powstrzymać się przed wyciskaniem wyprysków, szczególnie jeśli są one białe, ale nieumiejętne wyduszanie pryszczy i wągrów może przynieść efekt odwrotny do założonego i nasilić jego objawy.

#2. Słońce lub solarium to najlepszy sposób na pryszcze

Przesuszenie cery może faktycznie początkowo zmniejszyć ilość wyprysków na twarzy, jednak po pewnym czasie problem powróci, na dodatek narażasz się na zmarszczki i raka skóry! Pamiętaj, że nawet cera tłusta potrzebuje nawilżenia (używaj kremów odpowiednich dla Ciebie), ponieważ przesuszanie jej, powoduje zwiększenie wydzielania sebum.

#3. Trądzik można wyleczyć… moczem

Metoda, o której większość słyszała, część być może odważyła się wypróbować ten sposób, ale prawda jest taka, że nie ma żadnej pewności, czy ta metoda jest skuteczna, a na dodatek może podrażnić Twoją skórę. Pozostańmy lepiej przy bardziej konwencjonalnych metodach leczenia trądziku.

#4. Trądzik minie z wiekiem

Niestety coraz częściej problem trądziku zaczyna pojawiać się u dojrzałych kobiet, dlatego im wcześniej zaczniesz leczyć trądzik, tym lepiej. Zacznij od wizyty u sprawdzonego dermatologa lub u kosmetyczki.

#5. Osoby z trądzikiem nie mogą się malować

Często mówi się, że osoby mające problemy skórne powinny zrezygnować z robienia makijażu, ale dobrze wiemy, że jest to niewykonalne w praktyce. Na szczęście są podkłady i pudry przeznaczone do cery tłustej, mieszanej lub trądzikowej, które śmiało możesz używać. Pamiętaj jednak, żeby regularnie czyścić aplikatory do makijażu (gąbeczki, pędzle itd.), żeby nie rozsiewać bakterii na skórze.

#6. Seks lub masturbacja mają wpływ na trądzik

Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, iż seks lub masturbacja zmniejszają trądzik, dlatego pierwszy raz lepiej przeżyć z miłości, a nie z chęci posiadania gładkiej cery.

Polecamy: Piercing, czyli wszystko co powinnaś wiedzieć na temat kolczyków 

Mity na temat trądziku
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj