Zanim zdecydujesz się na przekłucie jakiejś części ciała, koniecznie przeczytaj ten tekst!

Uwaga! Jeśli nie ukończyłaś 18 lat, potrzebujesz pisemnej zgody rodziców, a niekiedy muszą Ci oni towarzyszyć (wszystko zależy od salonu).

Zadbaj o swoje zdrowie. Bez względu na to, gdzie postanowiłaś zrobić sobie kolczyk, pod żadnym pozorem nie decyduj się na przekłuwanie igłą u koleżanki lub kolegi w domowych warunkach. Tylko wizyta w profesjonalnym gabinecie daje Ci gwarancję, że nie zarazisz się wirusem HIV (na którego nadal nie wynaleziono lekarstwa) albo zapaleniem wątroby typu B lub C (którego leczenie trwa wiele lat).

Przeciwwskazania. Nie każdy może zrobić sobie kolczyk. Jeśli masz cukrzycę, zaburzenia krzepliwości krwi, alergię na metale lub stany zapalne w miejscu, gdzie chcesz mieć kolczyk, to powinnaś zrezygnować z piercingu.

Zanim się zdecydujesz…

Przemyśl dobrze swoją decyzję. Nie wszystkie kolczyki nie pozostawiają po sobie śladu, po niektórych zostają blizny, więc lepiej dobrze się zastanów zanim zrobisz kolczyk, bo pewnie nie będziesz go nosić do końca życia, ale blizna pozostanie.

Wypróbuj sztuczne kolczyki. Pomogą Ci w podjęciu decyzji i oswojeniu się z nowym wyglądem. Na rynku dostępne jest kilka rodzajów sztucznej biżuterii, m.in: cyrkonie przyklejane do skóry na specjalny klej lub specjalne kółka imitujące piercing (mogą imitować kolczyk w nosie, skroni, wardze, czy policzku).

Czytaj dalej:

3 KOMENTARZE

  1. Alergie nie są powodem do rezygnacji z piercingu. W profesjonalnych salonach są używane kolczyki z tytanu lub wysokiej jakości stali chirurgicznej – żadne z nich nie uczula bo z nich sa wykonywane śruby uzwane w medycynie (np. przy złamaniach) i wewnętrznych protezy. Przy stali chirurgicznej mimo wszystko warto sprawdzić czy nie ma w niej uczulajacgo metalu (są różne rodzaje). Alternatywa mogą być też kolczyki wykonane z bioplastu. Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here