Najlepsze planszówki na wakacje
Pexels

Wakacje to idealny czas, żeby pograć w planszówki ze znajomymi czy z rodziną. W tym wpisie przedstawiamy Wam TOP 12 propozycji, które będą idealne na ten czas.

Granie w planszówki to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu w większym gronie. Jeżeli szukacie pomysłów na zabicie nudy, to gry planszowe będą strzałem w dziesiątkę! Oto 12 propozycji, które umilą Wam czas.

Najlepsze planszówki na wakacje

#1. Monopoly

Gra jest przeznaczona dla 2-6 osób. Polega na zarządzeniu majątkiem poprzez kupowanie i sprzedawanie różnych atrakcji w mieście, m.in. ulic, dworców, lotnisk. Wygrana zależy od trafnych decyzji, udanych inwestycji oraz mądrze przeprowadzonych transakcji.

#2. 5 sekund

Gra jest przeznaczona dla 3-6 osób. Należy podać 3 odpowiedzi na wylosowane pytanie. Klepsydra odmierza czas, jaki mamy do dyspozycji, czyli zaledwie 5 sekund!

#3. Dixit

Gra jest przeznaczona dla 3-8 osób. Polega na wymyślaniu i odgadywaniu skojarzeń do wieloznacznych, bogato ilustrowanych kart.

#4. Ego

Gra jest przeznaczona dla 2-6 osób. Polega na szczerym udzielaniu odpowiedzi na pytania dotyczące siebie samego. W tym czasie pozostali uczestnicy obstawiają, jaka padnie odpowiedź.

#5. Wsiąść do pociągu

Gra jest przeznaczona dla 2-5 osób. Polega na stworzeniu nieprzerwanej trasy kolejowej łączącej wylosowane miasta. Wygrywa ta osoba, która zrealizuje cel najszybciej.

#6. Chińczyk

Tej gry chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Chińczyk to klasyk, który znają chyba wszyscy. Mimo wszystko dobrze jest sięgnąć czasem po coś, co znają wszyscy. Gra jest przeznaczona dla 2-4 osób.

#7. Taboo

Gra jest przeznaczona dla 4-12 osób. Gra polega na drużynowym odgadywaniu haseł, bez używania zakazanych słów.

#8. Nie mów TAK, nie mów NIE

Gra jest przeznaczona dla 2-6 osób. Polega na odpowiadaniu na pytania, bez używania słów ,,TAK” oraz ,,NIE”.

#9. Sabotażysta

Gra jest przeznaczona dla 3-10 osób. Gracze zostają losowo podzielni na dwie drużyny – kopaczy, poszukujących baryłek złota oraz sabotażystów, który za wszelką cenę nie uniemożliwić pracę kopaczom. Wygrywa ta drużyna, która osiągnie zamierzony cel.

#10. Gorący ziemniak

Gra jest przeznaczona dla 2-12 osób. Polega na możliwie jak najszybszym odpowiadaniu na pytania i przerzucaniu gorącego ziemniaka do kolejnego gracza.

#11. Milionerzy

Gra jest przeznaczona dla 2-4 osób. Gra inspirowana popularnym teleturniejem, który możemy oglądać na kanale TVN.

#12. Kolejka

Gra jest przeznaczona dla 2-5 osób. Cel wydaje się prosty – kupić wszystkie towary z listy zakupów. Niestety półki w sklepach są puste, zupełnie jak u schyłku komunizmu w Polsce. Aby zrealizować swój cel trzeba się wykazać sprytem i przenikliwością.

Grałyście już w którąś z tych gier? Dajcie nam znać, która jest Waszą ulubioną. A może polecacie inne planszówki? Czekamy na Wasze komentarze!

Polecamy: 30 sposobów na nudę w wakacje

Najlepsze planszówki na wakacje
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj