Jak ukryć związek przed rodzicami?
Źródło: Pinterest

W tym wpisie podpowiemy Ci, jakich pytań lepiej nie zadawać osobom będącym w związku.

Wiele par nie lubi być pod gradobiciem pytań, szczególnie gdy zahaczają one o ich prywatną czy intymną sferę. Niezręcznych pytań jest naprawdę mnóstwo, dlatego zdecydowałyśmy się podzielić je na kategorie, w których podamy przykłady wraz z objaśnieniem, dlaczego mogą one być niezręczne. Warto ich unikać, aby nie wyjść na osobę zbyt ciekawską czy wścibską oraz by nie sprawić komuś przykrości.

Niezręczne pytania kierowane do par

#1. Pytania o prywatne sfery w związku

Są to pytania typu:

 • Śpicie razem?
 • Współżyjecie już ze sobą?
 • Całujecie się z języczkiem czy bez?
 • Jak się zabezpieczacie?
 • Co robicie, kiedy jesteście sami?

Takich pytań, jak te powyżej, nie powinno się zadawać parom. Są to ich osobiste sprawy, którymi niekoniecznie muszą chcieć się dzielić z innymi. Oczywiście para sama nieraz może Ci się pochwalić, w jaki sposób spędza czas (wraz ze szczegółami), ale jeśli tego nie robią, nie wyciągaj z nich tego na siłę.

#2. Pytania, które pojawiają się w długoletnim związku

Czyli:

 • Kiedy macie zamiar wziąć ślub?
 • Kiedy zostanę ciocią / wujkiem?
 • Kiedy w końcu zaczniecie planować swoją przyszłość?

Tego typu pytania mogą się nie spodobać parom ze względu na to, że narzucają im nieco, że powinni lub wręcz MUSZĄ coś w swoim związku zmienić. Czują się też nieco zestresowani tą presja czasu, jaką na nich narzucamy. Gdyby przecież planowali ślub czy dziecko, to z pewnością by o tym powiedzieli. Nawet jeśli para jest długo, nie dopytuj ciągle o ich plany na przyszłość, gdyż to jest ich osobista sprawa. Oni sami najlepiej wiedzą kiedy będą gotowi i pewni. Oczywiście takie pytania zadane w żartobliwy sposób, nie robią nikomu krzywdy, ale gdy są zadane na poważnie i pojawiają się nagminnie, mogą naprawdę zirytować parę zakochanych.

#3. Pytania z serii podejrzliwych

Pojawiają się najczęściej w momencie, kiedy coś się wydarzy lub kiedy któreś z zakochanych źle się poczuje. W takich sytuacjach często padają pytania, typu: ,,A może jesteś w ciąży?”, ,,Nie zaraziłaś się jakąś chorobą przenoszoną drogą płciową?”.

Warto pamiętać, że jeśli dziewczyna jest w związku, to mdłości, wymioty i ogólne osłabienie nie oznacza, ze jest w ciąży lub zaraziła się jakąś chorobą. To naprawdę nie jest przyjemne, kiedy dziewczyna, która nawet nie sypia jeszcze ze swoim chłopakiem, jest pytana o ciążę za każdym razem, kiedy tylko źle się poczuje? Warto czasami przemyśleć swoje słowa, zanim wypowie się je na głos.

Natomiast kiedy wydarzy się coś złego i widzimy zapłakaną dziewczynę, niezręcznie jest pytać, czy to przez jej chłopaka. W rzeczywistości wcale nie musi chodzić o niego, a dziewczynie zrobi się jeszcze bardziej przykro. Najlepiej będzie, jeśli sama z siebie powie o co chodzi.

#4. Pytania o prywatne sprawy drugiej połówki

Między innymi:

 • Ile pieniędzy zarabiają jego / jej rodzice?
 • Czy ma duże mieszkanie?
 • Jakim samochodem jeździ jego rodzina?

Zadawanie tego typu pytań jest nie na miejscu. Jeśli dana osoba chce, to z pewnością sama dokładnie opowie o życiu swojej drugiej połówki. Jednak wypytywanie jej o każdy szczegół nie jest miłe. Warto więc uszanować czyjąś prywatność i pamiętać, że człowieka kocha się nie za to, ile ma dóbr materialnych, ale za to, jakim jest człowiekiem

#5. Pytania dotyczące zaufania i miłości w związku

Pytania typu:

 • A może on / ona Ciebie zdradza?
 • A co jeśli Twoja druga połówka ma kogoś na boku?
 • I za co Ty niby ją / jego kochasz?

Nawet jeśli druga połówka Twojej koleżanki / kolegi Ci się nie podoba, nigdy nie zadawaj takich pytań. To jasne, że jeżeli są w związku, to ufają sobie i kochają siebie za wszystko. Takie pytania mogą rozzłościć osobę, bo jest to jakby próba zasugerowania, że ich druga połówka nie jest dla nich wystarczająco dobra. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy wszystko u nich w porządku, lepiej po prostu zapytaj, jak im się układa.

Polecamy: Pytania do chłopaka, których lepiej mu nie zadawać

Jak ukryć związek przed rodzicami?
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj