Źródło: Pinterest

Powody nieporozumień w związkach bywają przeróżne, jednak część z nich pojawia się niemal w każdej relacji. O co najczęściej kłócimy się z partnerem? W tym wpisie znajdziesz najpopularniejszych 6 powodów!

Kłótnie zdarzają się niemal w każdej relacji. Na szczęście większość par potrafi szybko dojść do porozumienia. O co najczęściej kłócimy się w związku? Istnieje kilka powodów, które w oka mgnieniu potrafią zaburzyć sielską atmosferę.

O co najczęściej kłócimy się w związku?

#1. Spędzanie wolnego czasu

W związkach, w których partnerzy mają różne pasje, spędzanie wolnego czasu może być powodem kłótni. W takim wypadku najlepiej postarać się wypracować jakiś kompromis, tak aby obie strony były zadowolone. Możecie na zmianę robić coś, co sprawia jednemu z Was przyjemność. Dodatkowo, spróbujcie znaleźć inne propozycje na spędzanie wolnego czasu, które choć w małym stopniu odpowiadają Wam oboju.

#2. Wybór programu w telewizji

Kto ma pilota, ten ma władzę. Chociaż wiele osób traktuje to powiedzenie jako żart, faktycznie dość często wybór programu w telewizji jest przyczyną kłótni w związku. On chce oglądać mecz, a ona serial. Kto podejmuje ostateczną decyzję? Ten, kto ma pilota 🙂 Jeżeli nie potraficie się dogadać, może po prostu zrezygnujcie z oglądania telewizji? Czasami właśnie takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej.

#3. Porządki

Bałagan często pojawia się nie wiadomo skąd, a porządkować mało kto lubi. Czy można temu jakoś zaradzić? Zamiast się kłócić, spróbujcie wypracować wspólną strategię sprzątania. Oboje powinniście być zaangażowani w porządki, ale możecie podzielić się tak, aby każde z Was robiło to, co sprawia mu mniejszą trudność.

#4. Pieniądze

Pieniądze to dość kontrowersyjny temat, który często bywa powodem kłótni w związku. Zazwyczaj problem stanowi podział kosztów życia, w sytuacji gdy jedno z partnerów ma znacznie większe przychody niż drugie. Rozwiązaniem może być tutaj wyznaczenie jakiegoś procentu od dochodu, zamiast równej kwoty. Dzięki temu podział będzie bardziej sprawiedliwy.

#5. Brak poświęconej uwagi

Choć to dziewczyny częściej skarżą się na brak poświęconej uwagi ze strony partnera, to odwrotne sytuacje również mają miejsce. Świadomość, że druga osoba nas nie słucha, potrafi każdego wyprowadzić z równowagi. Aby uniknąć sytuacji konfliktowych, warto zapamiętać, że nie każdy ma podzielność uwagi. Z drugiej strony, jeśli chwilowo nie potrafimy się skupić na mówiącym do nas partnerze, powiedzmy mu o tym. To znacznie lepsze rozwiązanie niż wydawanie z siebie pomruków, w stylu ,,yhm”, świadczących o tym, że słuchamy.

#6. Rutyna

Nuda w związku to problem, który dotyka wiele par z długim stażem. Jeżeli żadna ze stron nie wychodzi z inicjatywą i nie próbuje przełamać tej rutyny, może to prowadzić do kłótni i wzajemnych oskarżeń. Zamiast oczekiwać i się denerwować, lepiej samemu zaproponować spontaniczne wyjście lub spędzenie wspólnego czasu w jakiś ciekawy sposób.

O co Ty najczęściej kłócisz się w związku? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: 5 sposobów, które uratują Twój związek

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj