Źródło: https://weheartit.com/entry/103569147

Poznaj zachowania rodziców, które przez ich dzieci odbierane są jako obciach. Jeśli Twoi rodzice zachowują się w ten sposób – współczujemy!

Obciachowe zachowania rodziców

Zwracanie się do nas ,,pieszczotliwie” przy znajomych. Wyobraź sobie taką sytuację: Zapraszasz do siebie znajomych, siedzicie w Twoim pokoju, aż nagle wchodzi Twoja mama i mówi ,,Pulpeciku, może zaproponujesz znajomym coś do jedzenia?”. Trochę kiepsko to brzmi, prawda?

Zapominanie o tym, że sami byli kiedyś młodzi. Nie pójdziesz z koleżankami na maraton filmowy, zapomnij o piżama party, masz być w domu o 22. Rodzice często zapominają, że sami mieli kiedyś naście lat i interesowało ich coś więcej niż ciągłe siedzenie nad książkami.

,,Jak był-am/-em w Twoim wieku to…”. Czasy się zmieniają, ale niektórym rodzicom ciężko się z tym pogodzić. To chyba najbardziej znienawidzone stwierdzenie, jakie można sobie wyobrazić.

Oglądanie Twoich zdjęć z dzieciństwa. Pół biedy jeśli robicie to w gronie najbliższych, ale ciocie, kuzynki, albo (o zgrozo!) znajomi? Mało kto lubi pokazywać swoje zdjęcia z dzieciństwa dalszej rodzinie i znajomym. Rodzice niestety rzadko kiedy pytają nas o pozwolenie.

Publiczne okazywanie uczuć. Kiedy jesteśmy starsi, takie rzeczy zupełnie nam nie przeszkadzają, co więcej zaczynamy doceniać miłosne gesty. W pewnym wieku jednak po prostu nie wypada publicznie okazywać miłości rodzicom. Warto się jednak zastanowić, czy się nie przełamać. Czy naprawdę to taki wstyd ukrywać fakt, że kocha się swoich rodziców?

Ubiór nieodpowiedni do wieku. Mama w krótkiej mini? Tata w japonkach? Za takie akcje, znajomi mogą się z Ciebie nabijać. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji unikasz zapraszania kolegów i koleżanek do siebie. Warto delikatnie dać znać rodzicom, że mogliby popracować nad swoim wyglądem.

Rodzice często zachowują się w sposób, który wprawia nas w zakłopotanie, ale pamiętajmy, że za kilka lat, będziemy wspominać to ze śmiechem. Co więcej, część z nas, w przyszłości, będzie zachowywać się dokładnie tak samo, wobec swoich dzieci.

Jakie zachowanie rodziców jest według Was obciachem? Piszcie w komentarzach!

Polecamy: Obciachowe zachowania nastolatek

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. Jak mnie denerwuje porównywanie do innych znajomych…np.kumpela wraca do domu 24 i nic sie nie dzieje a ja spoznie sie o 5 minut to mowia ze ich nie obchodzi co robi moja kumpela.A znów jak ja dostane 1 a kumpla 5 to mówia ze mam brac z niej przykład 😡 Bez sensu ;-;

  2. Co do zdjęć z dzieciństwa nie wstydze się ich pokazywać moim znajomym ani oni mi, wrecz przeciwnie lubimy to robic, zawsze smiejemy sie z tego jak kiedys wygladalismy i wspominamy co wtety bylo :DD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj