Zobacz koniecznie, jak pielęgnować skórę podczas lotu samolotem!

Wakacje już niedługo, więc większość z Was zapewne wybiera się w podróż. Mamy wpis dla tych, które mają przed sobą nieco dłuższą wyprawę, a mianowicie lot co najmniej 5 – godzinowy. Takie loty zaliczają się do lotów długich. Wtedy warto zadbać o skórę – będzie to idealna okazja, ponieważ do dyspozycji masz mnóstwo czasu, które możesz poświęcić swojej skórze. Ponadto, pielęgnacja w samolocie jest niezwykle ważna, ponieważ powietrze w samolocie jest bardzo suche. Wysusza się więc nie tylko skóra, ale też cały organizm – pij więc DUŻO WODY.

Pamiętaj też, aby twoje kosmetyki były przelane do małych pojemniczków lub zabierz ze sobą miniaturowe opakowania, a potem umieść wszystko w litrowej plastikowej torebce – wszystko zgodnie z przepisami 🙂

Pielęgnacja skóry podczas lotu samolotem

Pielęgnacja:

1. Demakijaż. Wygodnym rozwiązaniem w samolocie są chusteczki do demakijażu. Należy pozbyć się makijażu i wszelkiego brudu, zanieczyszczeń – wszystkiego, co nagromadziło się na twarzy podczas pobytu na lotnisku.

2. Pomadka nawilżająca. Im bardziej natłuszczająca tym lepiej – zapobiegaj parowaniu wody przez skórę i nałóż grubą warstwę na usta. Nie zapominaj o nawilżaniu ust regularnie w samolocie – najlepiej co godzinę.

3. Maseczka. Najlepsza będzie maseczka w płachcie – jest bardzo nawilżająca i odżywcza, czyli idealna na lot. Pozostaw ją na 20 minut maksymalnie, a w ciągu tego czasu możesz obejrzeć krótki film lub poczytać książkę 😉 Jeśli nie chcesz za bardzo zwracać na siebie uwagi i boisz się, co pomyślą inni pasażerowie – możesz użyć innej maski. W sklepach dostępne są maseczki na noc, których nie trzeba zmywać – są one przezroczyste, więc nikt nie powinien zauważyć, że właśnie odbywasz mały rytuał spa w samolocie 🙂

4. Krem. Znowu stawiamy na nawilżenie i natłuszczenie.Wybierz więc dość tłusty krem, aby stworzyć grubą warstwę ochronną. Nałóż go też na obszar pod oczami i na powieki. Nie żałuj sobie kremu – nałóż obficie na twarz i szyję!

5. Masło do ciała. To świetne rozwiązanie, ponieważ konsystencja jest zbita, więc nie zalicza się do płynów – łatwiej jest je przewozić. Wyskrob trochę produktu i nałóż na suche miejsca twoje ciała np. na suche skórki wokół paznokci lub łokcie.

6. Płatki pod oczy. Hydrożelowe płatki pod oczy nie tracą swojej wilgoci – więc nie będą pozbywać skóry żadnej wody. Po nałożeniu ich pod oczy, możesz spokojnie położyć się spać, a po przebudzeniu się – zdejmij je delikatnie i wklep pozostałość produktu.

Po odbyciu pielęgnacji możesz przystąpić do makijażu – postaw na lekki i naturalny makijaż, który jednocześnie ożywi zmęczoną twarz.

Pielęgnacja skóry podczas lotu samolotem

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj