pierwszy raz
Źródło: Rebloggy.com

Pierwszy raz jest jeszcze przed Tobą? W takim razie sprawdź, co może się nie udać.

Pierwszy seks to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Dziewczyny najczęściej wyobrażają sobie, że ten moment będzie jak z bajki, jednak w życiu różnie bywa. Zakładanie z góry, że coś się nie uda jest bez sensu, ale z drugiej strony warto mieć świadomość, co może się wydarzyć.

Pierwszy raz – co może pójść nie tak?

Oto lista najczęściej pojawiających się problemów, z którymi mierzą się pary podczas pierwszego stosunku.

Odczuwałaś ból

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólu, należy zacząć od gry wstępnej. Jednak nawet jeśli zaczęliście od wzajemnych pieszczot, może się zdarzyć, że będziesz odczuwać dyskomfort. Twoje ciało musi się przystosować do nowej sytuacji. Ważne, aby chłopak okazał zrozumienie i nie próbował wywierać na Tobie presji.

Jego członek nie stanął

Głównym winowajcą jest w tym wypadku najczęściej stres, ale przyczynić się do tego może też zmęczenie, alkohol lub osłabienie organizmu. Czasami problem leży w psychice partnera – im większą odczuwa presję, aby nie nawalić, tym większe ryzyko, że tak się właśnie stanie. Pamiętaj, aby okazać zrozumienie oraz wsparcie (i w żadnym wypadku nie reagować śmiechem!). Możesz spróbować podnieść chłopaka na duchu, ale jeżeli on nie będzie chciał o tym rozmawiać, to lepiej to uszanuj.

W ostatniej chwili zrezygnowałaś

Pierwszy raz to poważna decyzja, dlatego wiele osób stresuje się już na samą myśl o tym. To nic złego, że odpuściłaś. Zdecydowanie jest to lepsze wyjście z sytuacji niż zmuszanie się. Dojrzały partner powinien to zrozumieć i poczekać, aż będziesz gotowa. Nie pozwól sobie wmówić, że coś jest z Tobą nie tak.

Chłopak doszedł bardzo szybko

To dość powszechne zjawisko, szczególnie podczas pierwszego razu. Przedwczesny wytrysk może się jednak przytrafić również za którymś razem – tutaj (podobnie jak w przypadku problemów z erekcją) problemem może być stres. Staraj się być wyrozumiała, gdyż pod wpływem presji, problem ten może narastać.

Nie miałaś orgazmu

Być może byłaś przekonana, że podczas pierwszego razu osiągniesz orgazm, ale musimy Cię rozczarować – prawdopodobnie tak się nie stanie. U dziewczyn cały proces jest o wiele bardziej skomplikowany niż u chłopaków i trzeba się trochę napracować, aby seks zakończył się szczytowaniem.

Jego członek nie mógł się zmieścić

To się może zdarzać, ale nie bój się, że tak już będzie zawsze. Jeżeli będziecie próbować, to w końcu Wam się uda, ale Twój partner powinien zadbać przede wszystkim o Twój komfort. Przydać może Wam się żel intymny, który nawilży Cię od środka.

Jesteśmy tylko ludźmi, dlatego to zupełnie normalne, że czasem coś nam nie wychodzi. Pierwszy raz niewątpliwie wiąże się z ogromnym stresem, dlatego może się zdarzyć, że coś pójdzie nie po naszej myśli. W takiej chwili nie ma sensu szukać winnego. Lepiej podejść do tego z dystansem i na zasadzie, że następnym razem na pewno będzie lepiej.

Powodzenia!

Polecamy: 6 złotych zasad randkowania dla dziewczyn!

pierwszy stosunek
Źródło: https://in.pinterest.com/geeta1011/couples-bathtub

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj