Źródło: Pinterest

W tym wpisie przedstawiamy sygnały, po których poznasz, że Twoja przyjaciółka jest toksyczna.

Większość z nas marzy o przyjaciółce albo nawet kilku. W dobie internetu znalezienie bliskiej osoby nie jest takie trudne, ale często zdarza nam się nadużywać słowa przyjaźń wobec osób, które na takie miano nie zasługują. Czasami też nie zauważamy (lub świadomie ignorujemy) sygnały świadczące o tym, że osoba, którą uważamy za przyjaciółkę, jest toksyczna. Poniżej znajdziesz kilka takich znaków.

#1. Izoluje Cię od innych znajomych. Toksyczna przyjaciółka będzie chciała mieć Cię na wyłączność, dlatego gdy będziesz chciała spotkać się z kimś innym będzie się obrażać lub wywoływać u Ciebie poczucie winy. Z drugiej strony całkiem możliwe, że ona sama nie będzie stronić od towarzystwa innych.

#2. Dołuje Cię, zamiast pocieszać. Często zdarza się, że w momencie, gdy będziesz potrzebować od niej wsparcia, ona sprawi, że będziesz czuć się jeszcze gorzej. W skrajnych przypadkach może wręcz dawać Ci takie rady, aby Twoja sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała.

#3. W towarzystwie nie staje w Twojej obronie. Jeśli Twoja przyjaciółka zamiast Cię bronić, śmieje się z Ciebie razem z innymi albo nawet jest prowodyrem takich sytuacji, to chyba nie powinna nazywać się Twoją przyjaciółką. Takie zachowanie jest toksyczne.

#4. Często Cię krytykuje. Prawdziwa przyjaciółka powinna umieć powiedzieć Ci brutalną prawdę prosto w oczy. Jeśli jednak z jej ust słyszysz tylko i wyłącznie słowa krytyki, a nigdy nic miłego to powinna zapalić Ci się czerwona lampka. To prosta droga do popadnięcia w kompleksy.

#5. Liczy się tylko ona. I jej potrzeby. Twoje są zawsze nieważne. Być może nie masz porównania, ale prawdziwa, ?zdrowa” relacja tak nie wygląda. W przyjaźni obie strony są tak samo ważne.

Czytaj także: Jak podnieść swoją samoocenę i uwierzyć w siebie?

toksyczna przyjaciółkaŹródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj