Przekonaj się, czym dla uczniów liceum są podróże.

Podróżowanie to przede wszystkim poznawanie siebie, realizowanie własnych marzeń, poszerzanie wiedzy. Dzięki podróżom możemy odkrywać świat, zawierać nowe znajomości, nabierać doświadczenia, a także odwiedzać krewnych. Jest to również doskonała forma odpoczynku od codzienności, to aktywne spędzanie czasu z rodziną, bądź przyjaciółmi. Podróże są świetną lekcją historii, geografii, etnologii.

Możemy podróżować samochodem, autobusem, pociągiem, samolotem, statkiem, autostopem, ale też rowerem i motocyklem. Wszystko zależy od nas. Jedni lubią poznawać pobliskie tereny, inni preferują dalsze wycieczki.

Postanowiłam zapytać uczniów, czy lubią podróżować? Jaką rolę w ich życiu odgrywa podróż? Jakie są ich marzenia podróżnicze? Oto ich wypowiedzi.

?Dla mnie podróż jest możliwością poznania nowego kraju, miasta, kultury, czy ludzi. Kilka razy byłem już za granicą, najczęściej w Grecji. Raz zdarzyło mi się nawet być na Wyspach Kanaryjskich, skąd mam najlepsze wspomnienia. Zaczynając od fenomenalnego jedzenia w hotelu, kończąc na urokach wyspy Lanzarote. Moim marzeniem jest polecieć do Nowego Jorku. Jest jedno miejsce, które lubię odwiedzać i nie wymaga ono lotu samolotem czy dalekiej podróży. Jest nim Białowieża, która jesienią jest piękna”.

Krzysztof, 16 lat

?Według mnie podróż to pewnego rodzaju przygoda. Od zawsze marzyłam o podróży do Miami albo Egiptu. Chciałabym odwiedzać ciepłe kraje”.

Monika, 17 lat

?Podróżowanie jest bardzo ważną częścią mojego życia. Dzięki niej poznaje nowych ludzi, kształcę się i oczywiście zwiedzam piękne miejsca. Moim marzeniem podróżniczym jest Transylwania :)”.

Julia, 17 lat

?Podróż to wypoczynek i przygoda. Lubię poznawać nowe miejsca, a szczególnie poza granicami kraju. Najchętniej wybieram się do dużych miast. Lubię, gdy jest dużo atrakcji turystycznych: galerie sztuki, muzea, stare świątynie. Interesuje mnie kultura innych narodów, ich zwyczaje i jedzenie. Najlepiej wspominam wyjazd na Litwę. To piękne miejsce. Jest tam dużo świetnych sklepów. To tam szukaliśmy z mamą trzy godziny hotelu. Nigdy tego nie zapomnę. Moim największym marzeniem podróżniczym jest wyjazd do USA i zwiedzenia LA, Nowego Yorku i Hollywood”.

Aleksander, 17 lat

?Uwielbiam podróżować. Podróż jest dla mnie ucieczką od codzienności, która w pewnym momencie zaczyna być po prostu nudna. Wtedy potrzebuję czegoś nowego. Podczas podróży poznaję nowe miejsca oraz ludzi”.

Małgorzata, 17 lat

?Dzięki podróżom mogę poznawać nowych ludzi i ich kulturę, zwyczaje. Dla mnie podróż jest momentem skoku w czasie i możliwością do ujrzenia niesamowitych budowli, dzieł stworzonych ręką ludzką. Najbardziej lubię podróże zagraniczne, gdyż widzę coś, czego nie zobaczę w Polsce m.in. egzotyczne dania, unikalne piękno danego miejsca. Oczywiście podróżując po Polsce także można zobaczyć niezwykłe miejsca np. widok gór o poranku lub zachód słońca odbity w jeziorze. Chciałabym móc w przyszłości zobaczyć Machu Picchu i spędzić trochę dni we Włoszech. Oprócz tego mam zamiar wybrać się razem z przyjaciółmi i siostrą zobaczyć Hogsmeade”.

Karolina, 18

?Sama dużo nie podróżuję, ale lubię podróże. To dobra okazja, żeby poznać nowe miejsca i ludzi, odpocząć w ciekawy sposób oraz zobaczyć na żywo interesujące nas rzeczy. W przyszłości bardzo chciałabym odwiedzić kilka państw i pozwiedzać ich słynne miejsca”.

Aleksandra, 18 lat

?Podróż jest dla mnie odkryciem nowych miejsc i nowych ludzi, środowisk”.

Paulina, 18 lat

?Bardzo lubię podróżować. Podróż jest dla mnie poznaniem siebie, rozwojem osobistym. Mogę poznać nowe miejsca, ich historię i kulturę. Nie ograniczam się do konkretnych miejsc. Poznaję wszystko, co mam okazję zobaczyć. Najbardziej jednak lubię zwiedzać miejsca owiane historią i tajemnicą”.

Weronika, 19 lat

Warto poznawać świat. Jeśli tylko nadarzy się okazja podróży, to korzystacie z niej i cieszcie się z pięknych chwil. A może macie jakieś ulubione miejsca, do których lubicie powracać? Koniecznie napiszcie nam o nich w komentarzu!

Polecamy: Wakacyjna lista rzeczy do zrobienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj