Źródło: Pinterest

Dwa miesiące wolnego brzmią wspaniale, lecz co zrobić, aby nie zmarnować tego czasu? Na pewno między wyjazdem a spotkaniem ze znajomymi pojawi się nuda.

Lipiec i sierpień są pięknymi i ciepłymi miesiącami. Powinniśmy w pełni wykorzystać pogodę oraz możliwości. W końcu nic nie musimy – zero pośpiechu i stresu. Jednak gdy już obejrzymy cały sezon ?Gry o Tron” i nadrobimy filmy odłożone ?na potem” pojawia się niedosyt. Poczucie zmarnowanego czasu i kolejnych wakacji w pościeli nie jest dobre… Dlatego przygotowałam dla Was listę rzeczy do zrobienia w te wakacje!

Wakacyjna lista rzeczy do zrobienia

1. Znajdź pracę. Możesz roznosić ulotki, pomagać w sklepie lub sprzątać u kogoś. Jest wiele opcji dla każdego – poszperaj w internecie, a na pewno coś Ci się spodoba. Dodatkową korzyścią są zarobione pieniądze i nabywanie doświadczenia.

2. Spróbuj nowego sportu. Nigdy nie próbowałaś jogi? Wakacje to świetny czas, aby zapisać się na zajęcia! Korzystaj z pięknej pogody i staraj się ćwiczyć na dworze.

3. Doskonal języki. Możesz zapisać się na profesjonalny kurs lub zaangażować znajomych. Spotkanie się w grupie i mówienie tylko po angielsku do siebie wiele Was nauczy. Wspólne oglądanie filmu po hiszpańsku też się liczy 🙂

4. Sięgnij po książki. Wakacje to idealny moment, żeby nadrobić zaległości książkowe. Rzuć sobie samej wyzwanie i spróbuj przeczytać minimum 4 pozycje.

5. Zorganizuj piknik. Spakuj jedzenie, picie i inne potrzebne rzeczy i idź w plener z przyjaciółmi! Możecie wybrać się do parku lub posiedzieć w ogrodzie u jednego z Was, jeśli mieszkacie w mieście.

6. Czas na porządki. Poszperaj w szafie – masz jakieś ubrania, których nie nosisz? Albo już za małe? Możesz je sprzedać i zrobić miejsce w szafie na nowe rzeczy 🙂

7. Sprzedaj swoje podręczniki. Akurat młodsze roczniki rozglądają się za nimi, a Ty będziesz mogła odłożyć trochę pieniędzy.

8. Napisz opowiadanie na dowolny temat. Nie musisz go publikować, jeśli nie chcesz. Chodzi o sam proces twórczy.

9. Zapisz się na kurs prawa jazdy. Nie musisz mieć skończonych 18 lat, ponieważ zapisać można się 3 miesiące przed osiągnięciem pełnoletności. Skoro można, to po co czekać?

10. Zobacz, czy są organizowane jakieś warte uwagi wydarzenia na FB. Internet to świetne źródło informacji o wszelkich atrakcjach, które dzieją się w Twojej okolicy.

11. Prowadź dziennik. Zapisuj w nim wszystko o czym myślisz. Przeczytanie po latach tych zapisków z pewnością będzie niesamowitym przeżyciem.

12. Odwiedź rodzinę. Może masz zapomnianą ciocię? W wakacje jest doskonały czas, aby złożyć jej wizytę i odnowić zaniedbane relacje.

13. Eksperymentuj z włosami. Chciałaś się przefarbować? Możesz użyć szamponetek z drogerii lub specjalnego sprayu i sprawdzić, jak wyglądałabyś w kolorze różowym, bądź fioletowym.

14. Wybierz się do muzeum. Być może wydaje Ci się, że to nudny sposób na spędzanie wolnego czasu, ale pozory mylą. Wiele wystaw jest naprawdę fascynujących, a możliwość ich obejrzenia kosztuje zaledwie kilka złotych.

15. Ugotuj coś nowego. Skorzystaj z jednego z naszych przepisów, np. na domowe lody: 3 przepisy na fit lody.

16. Bądź offline cały dzień. To na pewno będzie ogromne wyzwanie, ale warto czasem odłożyć telefon na bok i po prostu cieszyć się chwilą.

17. Wybierz się na spacer z aparatem. Uwiecznij piękno swojej okolicy i stwórz album z najpiękniejszymi fotografiami, które jesienią przypomną Ci wspaniałe momenty.

Na pewno przychodzą Ci do głowy też inne pomysły – możesz podzielić się nimi w komentarzu pod artykułem. Pamiętaj, aby nie przeleżeć wakacji odłogiem, tylko wykorzystać ten czas. Możesz sporządzić własną listę pomysłów bazując na podanej. Miłej zabawy!

Polecamy: Najpiękniejsze plaże świata! Zobacz naszą galerię


Źródło zdjęć: Favim

2 KOMENTARZE

    • To zależy – jeśli cały dzień przeglądasz strony internetowe, a rezygnujesz jedynie z FB i IG, to nie, ale jeśli zaglądasz od czasu do czasu, to raczej tak 🙂 Nie zawsze da się zupełnie odciąć od wirtualnego świata, ale warto to ograniczyć, szczególnie latem 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj