Nie ma chyba na świecie dziewczyny, która jest w 100% zadowolona ze swojego wyglądu. A gdyby tak zamiast wciąż narzekać i szukać nowych diet oraz ćwiczeń, zaakceptować siebie? Spróbuj!

Przestań się przejmować. Mamy jedno życie, na dodatek krótkie. Czy naprawdę chcesz je całe spędzić na rozpaczaniu z powodu swojej figury lub innych mankamentów? Na pewno masz wiele innych zalet. Oczywiście nie ma nic złego w dążeniu do wymarzonego wyglądu, ale jeśli masz z tego powodu popaść w paranoję, to lepiej skupić się na innych sferach swojego życia.

Skup się na swoich atutach. Na pewno jakieś w sobie znajdziesz. Jeśli nie sama, to z pomocą bliskiej osoby 🙂 Mogą to być duże oczy, kształtne biodra, gęste włosy. Zamiast skupiać się na tym co jest złe, skup się na tym co masz w sobie pięknego.

Nie porównuj się do innych! Nie istnieje uniwersalny ideał piękna, bo przecież każda z nas jest inna! Również mężczyźni mają różne gusta, jedni wolą brunetki, inni blondynki, jedni wysokie, inni niskie itd, dlatego nie ma sensu, żebyś dołowała się, że nie wyglądasz jak Anja Rubik. Nie wszystkim się ona podoba.

Rozwijaj swoje pasje. Jeśli uważasz, że w Twoim wyglądzie nie ma nic ciekawego (to na pewno nie prawda!), to powinnaś zacząć rozwijać swoje pasje, żeby czymś innym zainteresować płeć przeciwną. Dla wielu chłopaków zresztą, ważniejsze niż wygląd dziewczyny jest to, czy ma ona jakieś hobby i coś ciekawego do powiedzenia.

Czytaj dalej:

6 KOMENTARZE

    • Tutaj może pomóc jedynie aparat na zęby. Porozmawiaj z rodzicami na ten temat, na pewno dojdziecie do porozumienia i wspólnie coś na to poradzicie 🙂 Jeśli nie, będziesz musiała poczekać, aż sama zarobisz na niego pieniądze.

  1. Ja nie umiem sie zaakceptowac, bo juz jak sie czuje pewniej to taka jedna jak mnie zobaczy to juz obgaduje. Nienawidze jej, wtedy mysle, ze cos jest nie tak z moim wygladem i wszystko od poczatku.

  2. “Przestań się przejmować” mój faworyt?To tak, jakby do osoby z depresją powiedzieć “nie smuć się, będzie dobrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here