Proste ćwiczenia z piłką gimnastyczną
Proste ćwiczenia z piłką gimnastyczną

Zastanawiasz się, czy ćwiczenia z piłką gimnastyczną są dla Ciebie? Koniecznie przeczytaj ten wpis!

Trening z piłką gimnastyczną cały czas zyskuje na popularności. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto go wypróbować, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Proste ćwiczenia z piłką gimnastyczną

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną są proste, ale skuteczne. Jednak zanim do nich przejdziemy, wymienimy największe zalety tego rodzaju treningu.

Zalety ćwiczeń z piłką gimnastyczną

  • wzmacniają mięśnie kręgosłupa, brzucha i dna miednicy,
  • uczą koordynacji ruchowej i utrzymywania równowagi,
  • zwiększają ruchomość stawów i wydolność organizmu,
  • poprawiają wygląd sylwetki.

Jak dobrać wielkość piłki gimnastycznej?

Piłki do ćwiczeń dostępne są w różnych rozmiarach. Dla osób o wzroście między 150-165 zaleca się piłki o średnicy 55 cm, dla osób o wzroście między 165-175 wygodniejsza będzie piłka o średnicy 65 cm. Wyższe osoby powinny kupić piłkę o średnicy 85 cm.

Łatwe ćwiczenia z piłką gimnastyczną

W każdym ćwiczeniu wykonaj 2 serie po 5 powtórzeń i stopniowo zwiększaj ich ilość.

#1. Unoszenie nóg

Połóż się plecach i wyprostuj nogi. Chwyć piłkę stopami lub łydkami. Unieś nogi do góry, a następnie je opuść. To ćwiczenie świetnie wzmacnia mięśnie brzucha.

#2. Prostowanie nóg

Połóż się na piłce, tak aby znalazła się pod Twoimi łopatkami. Nogi zegnij w kolanach i oprzyj stopy na podłodze. Rękami podtrzymuj głowę. Powoli prostuj kolana i przesuwaj piłkę w stronę pośladków, a następnie wracaj do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie działa korzystnie na kręgosłup.

#3. Unoszenie pośladków

Połóż się na plecach i ułóż ręce wzdłuż tułowia. Piłka powinna znaleźć się pod Twoimi łydkami, natomiast nogi powinny być zgięte. Unieś pośladki do góry, ściśnij i powoli opuść. To ćwiczenie świetnie wpływa zarówno na pośladki, jak i na uda.

#4. Brzuszki

Połóż się na plecach, a nogi zegnij w kolanach i połóż pod nie piłkę. Spinaj mięśnie brzucha, jednocześnie unosząc głowę do góry. Możesz głowę podtrzymywać dłońmi, jednak nie ciągnij nimi głowy.

#5. Deska

Oprzyj ciało na rękach, a pod nogi podłóż piłkę (tak jak na poniższym zdjęciu). Wytrzymaj przez 20 sekund. W ten sposób możesz także robić pompki – wystarczy, że pomału zaczniesz opuszczać się na rękach tak nisko, jak tylko dasz radę. Dzięki tym ćwiczeniom wzmocnisz mięśnie ramion.

Czytaj także: Proste ćwiczenia na wiosnę i lato

Proste ćwiczenia z piłką gimnastyczną
Proste ćwiczenia z piłką gimnastyczną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj