Jak pomóc włosom przesuszonym od słońca? Dowiesz się z tego wpisu!

Latem cieszymy się słońcem i wiatrem, ale nasze włosy wbrew pozorom bardzo tego nie lubią. Stają się wtedy bardzo przesuszone i potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, aby znowu wyglądać pięknie i zdrowo. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które przywrócą Twoim włosom moc.

Delikatnie podgrzej oliwę z oliwek. Wmasuj ją we włosy, pomijając nasadę. Włosy owiń ręcznikiem, po 20 minutach je umyj. Świetnym produktem odżywczym jest także miód. Możesz go dodać na przykład do oliwy z oliwek. Oba produkty pogrzej i nałóż na włosy.

Pomocne w regeneracji włosów są jajka. Jedno jajko połącz z dwoma łyżkami oliwy. Taką maseczkę nałóż na włosy. Spłucz po 15 minutach.

Składniki kolejnej maski, która zregeneruje przesuszone włosy to dwie łyżki miodu, jedno żółtko jajka i dwie łyżki jogurtu naturalnego. Preparat nałóż na włosy, spłucz po 20 minutach.

Składniki nawilżające znajdziesz w awokado. Po rozgnieceniu dodaj do niego odrobinę miodu. Maskę wzmocnij jogurtem naturalnym lub oliwą. Nałóż na suche włosy, spłucz po 20 minutach.

Przesuszone włosy odżywi i nawilży domowa maseczka z banana i oleju kokosowego. Olej kokosowy wymieszaj w blenderze z bananem. Mieszankę trzymaj na włosach przez 20 minut.

Czytaj także: Jak rozjaśnić zbyt ciemne włosy?

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj