The End Of The F***ing World
Źródło: https://www.filmweb.pl/news/%22The+End+Of+The+F***ing+World%22+z+nagrod%C4%85+na+festiwalu+w+Monte+Carlo-128734

W czasie wolnym niemal każda z nas lubi oglądać seriale. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy jeden z nich – ,,The End Of The F***ing World”.

TEOTFW jest serialem emitowanym na Netflix, który swoją premierę miał już w 2017 roku. Jeśli jednak o nim nie słyszeliście, to ten wpis dla Was. Dodatkowo, jeśli szukacie czegoś krótkiego, to dobrze trafiliście, ponieważ ten serial ma jedynie osiem odcinków. Każdy z nich trwa maksymalnie dwadzieścia pięć minut, więc możecie go obejrzeć w zaledwie cztery godziny.

The End Of The F***ing World – serial, który musisz obejrzeć

Klimatyczny, oryginalny, wciągający, zawierający kreatywne zwroty akcji. Te słowa idealnie opisują The End Of The F***ing World. Opowiada on o dwójce nastolatków – James, czyli jeden z nich myślał, że jest psychopatą. Interesował się zabójstwami, aczkolwiek na razie jedynymi jego ofiarami były zwierzęta. Dominowała u niego również aspołeczność. Alyssa to z kolei wulgarna, pewna siebie i szczera buntowniczka, która próbowała się odnaleźć w według niej nudnym życiu. Oboje bardzo różnili się od siebie, ponieważ chłopak w ogóle nie okazywał emocji i przez to wyglądał, jakby był martwy. Z kolei dziewczyna była na swój sposób przebojowa i energiczna. Łączyło ich jedno – dziwny, niepowtarzalny charakter.

Kiedy nastolatkowie się spotykają, Alyssa proponuje Jamesowi ucieczkę z domu, a jako że chłopak planuje ją zabić, zgadza się na wyprawę. Spotyka ich naprawdę wiele przygód. Serial zaczyna się od komedii pełnej czarnego humoru, ale później robi się z tego prawdziwy dramat.

TEOTFW uczy życia chwilą, poświęcenia i pokazuje nastolatków, którzy chcą się odnaleźć w życiu, gdzie każdy jest nikim. Głównym plusem serialu jest zdecydowana, oryginalna fabuła – jest to komedia z elementami dramatu, więc serial spodoba się niemal. Oryginalne są również postacie, w które Jessica Barden oraz Alex Lawther idealnie się wcielili, a ich gra aktorska jest imponująca. Przedstawione są ich wady, jak i zalety i nie są wyidealizowani, jak w innych serialach.

The End Of The F***ing World porusza ważne problemy, a jednym z nich jest dorastanie oraz problemy rodzinne. Seksualność Alyssy i zadatki na psychopatę Jamesa tylko to pokazują – uciekają, aby być wolni. Ciekawie jest obserwować, jak bohaterowie mówią szczerze o swoich uczuciach, co wcześniej im się nie zdarzało. Ten serial udowadnia, że nic nie dzieje się bez powodu. Bohaterowie odkrywają w sobie nowe cechy, po popełnieniu kolejnych przestępstw. Przez to odkrywają dużą część siebie, na co im szczególnie skrycie zależało.

Twórcy serialu idealnie się spisali, kręcąc komedię, na której w ostatnim odcinku łezka się kręci w oku. Jednocześnie podczas tekstów nastolatków i obserwowania ich sytuacji nie można nie wybuchnąć śmiechem. Na początku przyjmujemy sporą dawkę czarnego humoru i zastanawiamy się, dlaczego w ogóle to oglądamy. Pierwsze odcinki są naprawdę pokręcone. Później robi się o wiele ciekawiej, a podczas ucieczki pojawiają się spore problemy. Mimo że jest to komedia, spora część TEOTFW jest naprawdę przygnębiająca i pokazuje, czym jest prawdziwe życie oraz problemy nastolatków. Interpretację serialu każdy będzie posiadać własną i jest to serial, który daje do myślenia. Potrafi wzruszyć i rozbawić jednocześnie.

A Wy, oglądaliście ten serial? Jeśli tak, to podzielcie się z nami opinią w komentarzu! 🙂

 Źródło zdjęć: https://www.filmweb.pl/

7 KOMENTARZE

  1. Jakiś rok temu obejrzałam pierwszy odcinek.. I dalej nie byłam w stanie oglądać bo był to tak nie normalny serial xd, że wolałam nie wiedzieć co będzie dalej hahaha. Czytając wasz opis czuje się jakbym oglądała zupełnie inny serial ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj