The End Of The F***ing World
Źródło: https://www.filmweb.pl/news/%22The+End+Of+The+F***ing+World%22+z+nagrod%C4%85+na+festiwalu+w+Monte+Carlo-128734

W czasie wolnym niemal każda z nas lubi oglądać seriale. Przedstawiamy jeden z nich ? ?The End Of The F***ing World?, do którego zdecydowanie trudno się o cokolwiek przyczepić.

W skrócie TEOTFW jest serialem emitowanym na Netflix, który swoją premierę miał już w 2017 roku. Jeśli jednak o nim nie słyszeliście, to ten wpis dla Was. Dodatkowo, jeśli szukacie czegoś krótkiego, to dobrze trafiliście, ponieważ ten serial ma jedynie osiem odcinków, które trwają maksymalnie dwadzieścia pięć minut, więc możecie go obejrzeć w zaledwie cztery godziny.

Klimatyczny, oryginalny, wciągający, zawierający kreatywne zwroty akcji ? te słowa idealnie opisują The End Of The F***ing World. Opowiada on o dwójce nastolatków ? James, czyli jeden z nich myślał, że jest psychopatą. Interesował się zabójstwami, aczkolwiek na razie jedynymi jego ofiarami były zwierzęta. Dominowała u niego również aspołeczność. Alyssa to z kolei wulgarna, pewna siebie i szczera buntowniczka, która próbowała się odnaleźć w według niej nudnym życiu. Oboje bardzo różnili się od siebie, ponieważ chłopak w ogóle nie okazywał emocji i przez to wyglądał, jakby był martwy, a dziewczyna była na swój sposób przebojowa i energiczna. Łączyło ich jedno ? dziwny, niepowtarzalny charakter.

Gdy nastolatkowie się spotykają, Alyssa proponuje Jamesowi ucieczkę z domu, a jako że chłopak planuje ją zabić, zgadza się na wyprawę. Spotyka ich naprawdę wiele przygód. Serial zaczyna się od komedii pełnej czarnego humoru, ale później robi się z tego prawdziwy dramat.

TEOTFW uczy życia chwilą, poświęcenia i pokazuje nastolatków, którzy chcą się odnaleźć w życiu, gdzie każdy jest nikim. Głównym plusem serialu jest zdecydowana, oryginalna fabuła – jest to komedia z elementami dramatu, więc serial spodoba się niemal. Oryginalne są również postacie, w które Jessica Barden oraz Alex Lawther idealnie się wcielili, a ich gra aktorska jest imponująca. Przedstawione są ich wady, jak i zalety i nie są wyidealizowani, jak w innych serialach.

The End Of The F***ing World porusza ważne problemy, a jednym z nich jest dorastanie oraz problemy rodzinne. Seksualność Alyssy i zadatki na psychopatę Jamesa tylko to pokazują ? uciekają, aby być wolni. Ciekawie jest obserwować, jak bohaterowie mówią szczerze o swoich uczuciach, co wcześniej im się nie zdarzało. Ten serial udowadnia, że nic nie dzieje się bez powodu. Bohaterowie odkrywają w sobie nowe cechy po popełnieniu nowych przestępstw i przez to odkrywają dużą część siebie, na co im szczególnie skrycie zależało.

Twórcy serialu idealnie się spisali, kręcąc komedię, na której w ostatnim odcinku łezka się kręci w oku, a jednocześnie podczas tekstów nastolatków i obserwowania ich sytuacji nie można nie wybuchnąć śmiechem. Na początku przyjmujemy sporą dawkę czarnego humoru i zastanawiamy się, dlaczego w ogóle to oglądamy, bo pierwsze odcinki są naprawdę pokręcone. Później robi się o wiele ciekawiej, a podczas ucieczki pojawiają się spore problemy. Mimo że jest to komedia, spora część TEOTFW jest naprawdę przygnębiająca i pokazuje, czym jest prawdziwe życie oraz problemy nastolatków. Interpretację serialu każdy będzie posiadać własną i jest to serial, który daje do myślenia. Potrafi wzruszyć i rozbawić jednocześnie.

A Ty, oglądałaś ten serial? Jeśli tak, to podziel się z nami opinią w komentarzu! 🙂

 Źródło zdjęć: https://www.filmweb.pl/

7 KOMENTARZE

  1. Jakiś rok temu obejrzałam pierwszy odcinek.. I dalej nie byłam w stanie oglądać bo był to tak nie normalny serial xd, że wolałam nie wiedzieć co będzie dalej hahaha. Czytając wasz opis czuje się jakbym oglądała zupełnie inny serial ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here