Źródło: Pinterest

Masz problem z oszczędzaniem? W tym wpisie znajdziesz 6 skutecznych sposobów, które pomogą Ci osiągnąć cel.

Umiejętność odkładania pieniędzy jest w życiu bardzo przydatna, niestety nie każdy ją posiada. Są osoby, które zawsze mają zaskórniaki pochowane po kątach, a są i tacy, którzy bez względu na to, jak dużo zarabiają, zawsze są na minusie. Nastolatki nie mają łatwo, bo dopóki same nie zarabiają są zdane na łaskę rodziny. Jeśli jednak mogą liczyć choćby na niewielkie kieszonkowe, to odłożenie drobnych kwot na ,,czarną godzinę” nie jest niemożliwe. W tym wpisie podpowiemy jak to zrobić.

Zrezygnuj z picia kawy na mieście. Małe latte potrafi kosztować ponad 10 zł, a jeśli zdarza Ci się pić je częściej niż raz w tygodniu, to w perspektywie miesiąca wydajesz więcej niż 50 złotych. Taniej wyjdzie, jeśli zaprosisz przyjaciółkę na kawę do siebie.

Nie jedz poza domem. Jedzenie na mieście jest nie tylko drogie, ale również niezdrowe, dlatego zacznij przygotowywać posiłki w domu, a Twój organizm i portfel Ci za to podziękują.

Nie kupuj słodyczy i napojów gazowanych. Mimo tego, że nie kosztują one wiele, to jeśli codziennie wydajesz na nie pieniądze, to może się z tego uzbierać niezła sumka. Poza tym te produkty zawierają mnóstwo cukru, od którego się tyje. To generuje kolejne wydatki, jak np. karnet na siłownię czy nowe ubrania w większym rozmiarze.

Poluj na wyprzedaże. Zamiast ślepo podążać za modą i rzucać się na nowe kolekcje, poluj na wyprzedaże. W większości sklepów sieciowych, można kupić naprawdę fajne ubrania już za kilkanaście złotych. Warto też się przełamać i zajrzeć do ciucholandów. Jeśli jeszcze nigdy tam nie byłaś, to koniecznie się tam wybierz! Często można znaleźć tam prawdziwe perełki za grosze!

Nie kupuj nowych książek. Załóż kartę czytelnika w bibliotece, pożycz książki od znajomych. Jeśli marzysz o jakieś książce, to zamiast kupować ją samemu, poproś o nią rodziców na urodziny, czy inną okazję.

Nie chodź do kina w weekendy. W soboty i niedziele ceny biletów są najwyższe, dlatego warto chodzić na seanse w ciągu tygodnia lub zacząć oglądać filmy w Internecie.

Jakie są Twoje sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy? Napisz nam o tym w komentarzu!

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj