Sprawdź w jakich godzinach najlepiej jeść, aby schudnąć.

Jedzenie, które spożywamy jest różnie przyswajalne, w zależności od pory dnia, o której jemy. Kiedy więc powinnaś jeść, aby schudnąć?

7:00 – 9:00 duże śniadanie – to czas maksymalnej aktywności żołądka. O tej porze strawisz wszystko, więc nie żałuje sobie. Śniadanie najlepiej zjedz najpóźniej godzinę po przebudzeniu.

9:00 – 11:00 słodka przekąska – szczyt aktywności trzustki. Wtedy organizm z łatwością strawi słodycze. Oczywiście jeśli nie jesz słodyczy to zastąp je owocem lub garścią orzechów.

13:00 – 15:00 wczesny obiad – szczyt aktywności jelita cienkiego. Im bliżej wieczora, tym praca jelita zwalnia, by w nocy zaniknąć. Obiad najlepiej więc zjedz do godziny 15:00.

19:00 – 21:00 mała kolacja – trawienie posiłku trwa około trzy godziny. Kolację więc zjedz odpowiednio wcześniej przed pójściem spać. Po 21:00 żołądek nie produkuje soków trawiennych. To co zjesz wieczorem, zostanie w żołądku aż do rana.

Czytaj także: Pożywne i zdrowe śniadania

Źródło zdjęć: Pinterest

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Czy to nie zależy od pory wstawania na przykład? Nasz organizm nie ma wbudowanego zegara i nie dla wszystkich 7-9 będzie maksymalnie godziną po przebudzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here