Źródło: Pinterest

Masz problem ze zbyt krzaczastymi brwiami? Sprawdź, jak w prosty sposób możesz je wyregulować!

Cara Delevingne wprowadziła modę na krzaczaste brwi, jednak nie każdej dziewczynie one pasują. W niektórych przypadkach takie włoski wyglądają niechlujnie i wtedy należy je ujarzmić. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Regulacja krzaczastych brwi

Do wykonania zabiegu będziesz potrzebować:

  • Pęsetę;
  • Szczoteczkę do brwi (możesz użyć starej szczoteczki od mascary, którą należy wcześniej dokładnie wymyć);
  • Lusterko.

Zanim przystąpisz do regulacji brwi znajdź dobrze oświetlone miejsce (najlepiej przy jakimś stoliku, półce lub parapecie, abyś mogła bez problemu postawić tam lusterko).

Początek brwi powinien znajdować się na wysokości skrzydełek nosa, natomiast koniec powinien wychodzić poza zewnętrzny kącik oka (długość musisz dobrać sama, metodą prób i błędów).

Zacznij od przeczesania brwi szczoteczką. Pojedyncze włoski wyrywaj ostrożnie i kontroluj co jakiś czas, czy Twój łuk nie robi się zbyt wąski, gdyż cieniutkie kreski nad oczami nie wyglądają dobrze. Możesz też skorzystać z naszego super triku: pomaluj brwi kredką lub cieniem, tak aby miały pożądany przez Ciebie kształt, a następnie wyrwij wszystkie te włoski, które nie zostały pomalowane i wychodzą poza linię.

Chcesz jedynie przyciąć brwi? Zaczesz je szczoteczką do góry i wyrównaj ich górną linię za pomocą nożyczek do skórek.

Zastanawiasz się, jaki kształt brwi pasuje do Twojej twarzy? Na ten temat napisaliśmy osobny artykuł: Jaki kształt brwi pasuje do Twojej twarzy?

O czym jeszcze należy pamiętać podczas pielęgnacji brwi?

Jeżeli zamierzasz nałożyć hennę, to wystrzegaj się zbyt ciemnych kolorów, szczególnie jeśli masz blond włosy. Wybierz wtedy możliwie najjaśniejszy odcień brązu. Pamiętaj również o tym, o czym pisaliśmy wcześniej – cienkie brwi nie wyglądają dobrze, dlatego nie daj się ponieść podczas ich regulacji. Włoski wyrywaj zawsze zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, nigdy w drugą stronę.

Czytaj także: Jak zapleść kłosa krok po kroku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj