Rodzina nie akceptuje mojego stylu

Julka lubi wyróżniać się z tłumu, ale jej rodzina nie akceptuje tego, jak wygląda. Przeczytajcie jej list.

Każdy człowiek pragnie być akceptowany przez otoczenie, a w szczególności przez swoją najbliższą rodzinę. Nastolatki dopiero kształtują swoją osobowość i cały czas szukają siebie, dlatego często eksperymentują ze swoim wyglądem. Julka napisała do nas list, w którym żali się na swoją rodzinę, która nie okazuje jej wystarczającego wsparcia. Macie dla niej jakieś porady?

,,Cześć, jestem Julka i mam 15 lat. Lubię być kolorowa, to tak słowem wstępu.

Pisząc kolorowa mam na myśli włosy i ubrania. Mam też kilka kolczyków, a w planach tatuaż (raczej niejeden). Często przykuwam spojrzenia innych ludzi. Reakcje na mój wygląd są różne, często pozytywne, choć zdarzają się również hejty. Wiadomo, krytyka trochę boli, ale jakoś bardzo się nie przejmuję, bo mi się podoba jak wyglądam, a co mnie reszta obchodzi?

Zapytacie pewnie po co w takim razie o tym wszystkim piszę. Już wyjaśniam. Problem jest w tym, że moja rodzina mnie nie akceptuje. To ludzie prości (ale nie są żadnymi prostakami), którzy bardo przejmują się opinią innych. Dla nich jestem czupiradłem i dziwakiem, z którym wstydzą się wyjść na ulicę. To jest mega przykre kiedy cała rodzina wychodzi na lody, a mi proponują na wynos albo nie proponują wcale. Kiedy chcę iść, zawsze szukają wymówek albo mówią, że mam założyć czapkę.

Strasznie mnie boli ich zachowanie. Próbowałam kilka razy podjąć ten temat, ale zawsze mnie z zbywają. Dla nich sprawa jest prosta – albo ?znormalnieję”, przestanę pajacować i zacznę wyglądać jak człowiek, albo mam bana na wspólne wyjścia. Nie mam już siły prosić się o ich szacunek. Co Waszym zdaniem powinnam zrobić? Nie chciałabym się na siłę zmieniać, ale też czuję się odtrącona przez rodzinę”.

Czytaj także: ?Rodzice nie pozwalają mi jechać na wakacje z powodu psa!?

Rodzina nie akceptuje mojego styluŹródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

  1. Wytłumacz im że dla cb to jest właśnie normalny wygląd. Że ty masz inne myślenie o swoim wizerunku i innych i że czujesz się najlepiej tak jak teraz wyglądasz

  2. Musisz z nimi szczerze porozmawiać i oznajmić im, że ty właśnie taka się akceptujesz i jesteś sobą, a ich zachowanie jest dla ciebie przykre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj