Zatrucie pokarmowe na wakacjach

Sprawdź jak nie dopuścić do zatrucia pokarmowego na wakacjach.

Wakacje to czas zabawy i beztroski, podczas którego mamy odpocząć i naładować baterie. Zatrucie pokarmowe może skutecznie popsuć nam wczasy, w efekcie zamiast wypocząć, wrócimy do domu słabsi, bardziej zmęczeni i z obniżonym nastrojem. Aby do tego nie dopuścić, należy przestrzegać podstawowych zasad higieny i zwracać uwagę na to, co jemy oraz pijemy. Dzięki temu znacznie zmniejszymy ryzyko zatrucia pokarmowego, a także wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości, typu wzdęcia lub gazy.

Zatrucie pokarmowe na wakacjach – jak do niego nie dopuścić?

Zacznijmy od higieny, bo to podstawa. Częste mycie rąk może uchronić Cię przed niedyspozycją żołądkową. Pamiętaj, żeby myć ręce przed każdym posiłkiem i po każdej wizycie w toalecie (niby to oczywiste, ale wielu zdarza się o tym zapominać :). Warto mieć zawsze przy sobie żel antybakteryjny do mycia rąk – nie zajmuje on dużo miejsca, a zapewni Ci dodatkową ochronę.

Pij wodę, ale nie z kranu. Pamiętaj o tym, aby pić wodę z butelki lub przegotowaną. W krajach, gdzie woda jest bardzo zanieczyszczona, nie będzie przesadą, jeśli użyjesz wody z butelki do płukania jamy ustnej podczas mycia zębów.

Nie odmawiaj sobie coli. W końcu wakacje są raz w roku 🙂 Choć na co dzień odradzamy i same trzymamy się od niej z daleka, podczas urlopu dobrze jest po nią sięgnąć, aby pozbyć się bakterii zalegających w żołądku.

Myj owoce i warzywa przed spożyciem. Szwedzki stół kusi nas często pięknie pokrojonymi, kolorowymi owocami i warzywami. Niestety mogą one stać się przyczyną zatrucia pokarmowego. Problemem najczęściej jest skóra, na której znajduje się mnóstwo bakterii. Pamiętaj, aby zawsze obierać owoce oraz warzywa że skory, a gdy nie masz takiej możliwości, dokładnie je umyj.

Zawracaj uwagę na to, co jesz. Unikaj potraw ciężkostrawnych i takich, które mogą wywołać u Ciebie niepożądane reakcje. Wiele osób odradza spożywanie potraw z ryżu, ponieważ jest on przez dłuższy czas utrzymywany w cieple, co sprzyja rozwijaniu się bakterii.

Polecamy: Zatrucie pokarmowe na wakacjach ? jak je wyleczyć?

Zatrucie pokarmowe na wakacjach

Źródło zdjęć: Pinterest / Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj