Skąd bierze się miłość?

Sprawdź, co świat nauki mówi na temat uczucia owianego nutką tajemnicy, czyli tak zwanej ?miłości”!

Miłość. Ona jest wszędzie. Kochamy naszych rodziców, dziadków, zwierzęta, ale również zakochujemy się w osobnikach płci przeciwnej (czasami tej samej). Część osób zadaje sobie pytania: Skąd bierze się w nas tak silne uczucie?, Jakie są powody tego, że zakochujemy się w kimś, kogo wcześniej nie znaliśmy? Przekonaj się o tym sama!

Skąd bierze się miłość?

1. Potrzeba kształcenia siebie i swojej osobowości. Zakochując się w kimś, czujemy możliwość poszerzenia swoich horyzontów. Głównym celem dla nas jako ludzi jest rozwijanie siebie oraz zwiększenie swoich zdolności. Z tego powodu podświadomie szukamy miłości, bo ukochana osoba sprawdza się idealnie w pomocy przy tym, np. poprzez wspólne odkrywanie ciekawych miejsc, wyrabianie nowych nawyków, itp.

2. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Gdy chłopak spojrzy nam w oczy dłużej niż 5 sekund, zaczynamy czuć z nim więź emocjonalną. Swoim wzrokiem pokazuje nam, że jest nami zainteresowany. A przecież chyba każda z nas lubi być adorowana.

3. Miłość jest narkotykiem. Według badań przeprowadzonych przez neurologów, uczucie zakochania wpływa na ośrodki w mózgu, odpowiadające za 'nagrodę’, które są także odpowiedzialne za uzależnienie od kokainy i heroiny.

4. Cudowne pocałunki. Całowanie się może pomóc określić czy związek zasługuje na miano ?obiecującego”. Dużo osób twierdzi, że pocałunek, a zwłaszcza pierwszy pocałunek, odgrywa bardzo dużą rolę w określaniu przyszłości związku. To prawda, wskazuje na to chociażby badanie, z którego wynika, że 59% mężczyzn i 66% kobiet twierdzi, że zakończyło znajomość, ponieważ pocałunek nie poszedł dobrze.

5. Pociągający zapach. Wiele badań wykazało, że zapach odgrywa znaczącą rolę w miłości. Gdy spodobają nam się czyjeś perfumy, automatycznie i nieświadomie zaczynamy czuć do tej osoby sympatię, a dany zapach kojarzy nam się właśnie z tą osobą.

6. Jesteśmy stworzeni do miłości. Po prostu. Każdy z nas ma potrzebę bycia kochanym, dlatego podświadomie szuka osoby, którą obdarzy uczuciem (z wzajemnością).

Czytaj także: Czy to prawdziwa miłość na całe życie?

Skąd bierze się miłość?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj