Nadłamałaś paznokieć? Sprawdź co zrobić, żeby nie musieć go obcinać!

Z pewnością znasz ten ból, gdy od dłuższego czasu zapuszczałaś paznokcie i nagle jeden z nich się nadłamie. Pewnie ze złością skracałaś jego długość i smuciłaś się, że Twój manicure nie jest już tak idealny. Ten czarny scenariusz może być już tylko przykrym wspomnieniem, jeśli skorzystasz z naszych wskazówek, jak postępować z nadłamanym paznokciem. Czytaj dalej!

Skuteczne sposoby na nadłamany paznokieć

Jeśli Twój paznokieć się nadłamał, a Ty nie masz ochoty skracać każdej płytki, to przede wszystkim musisz go zabezpieczyć. Uważaj, żeby nie naderwać go jeszcze bardziej, a jeśli boisz się, że nie dasz rady, to naklej na niego plaster z opatrunkiem (klej nie może dotykać nadłamanej części płytki!).

Po powrocie do domu zdejmij delikatnie plaster i zobacz w jakim stanie jest Twój paznokieć. Jeśli nadłamanie nie jest zbyt duże, to delikatnie opiłuj płytkę miękkim pilniczkiem, a następnie dokładnie ją oczyść i naklej plaster. Tak – dobrze przeczytałaś – plaster. Oczywiście musi być bez opatrunku i możliwie jak najbardziej cienki. Możliwe, że będziesz musiała nakleić go na cały paznokieć, żeby nie był widoczny. Następnie pomaluj go ulubionym lakierem.

Drugim sposobem jest pomalowanie paznokcia lakierem (np. bezbarwnym), a następnie nałożenie na niego kawałka cienkiej bibułki lub jednej warstwy chusteczki higienicznej. Gdy całość wyschnie, należy nałożyć kolejną warstwę lakieru (może już być kolorowy). Taki ,,opatrunek” powinien zabezpieczyć płytkę i uniemożliwić jej dalsze nadrywanie się.

Powyższe sposoby są dobre na doraźne uratowanie Twojego manicure. Niestety prędzej czy później będziesz musiała skrócić naderwany paznokieć.

Kolejnym sposobem jest użycie kleju (istnieją specjalne kleje do złamanych paznokci, ale równie dobrze można użyć kleju do tipsów, niektórzy stosują również super glue, czego nie polecamy). Specjaliści odradzają jednak tę metodę, ponieważ może wpływać niekorzystnie na płytkę paznokcia. Na paznokieć nałóż odrobinę kleju, a po zaschnięciu piłuj, aby się nie odznaczał.

Jeśli naprawdę zależy Ci na uratowaniu nadłamanego paznokcia i chcesz aby efekt był trwały, ale jednocześnie w miarę nieszkodliwy, to udaj się do kosmetyczki. W końcu kto lepiej naprawi Ci paznokcia niż manicurzystka? 🙂

Znasz inne metody na uratowanie paznokcia? Podziel się nimi w komentarzu, chętnie je przetestujemy!

Czytaj także: Sposoby na kruche i łamliwe paznokcie

sposoby na nadłamany paznokieć

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj