Poznaj nasze skuteczne sposoby, dzięki którym Twoje paznokcie będą twarde i mocne!

Twoje paznokcie mają tendencję do łamania się i rozdwajania? Jeśli tak, powinnaś przeczytać ten wpis – dzięki niemu poznasz nasze sprawdzone triki, aby temu zapobiec. Wystarczy, że będziesz systematyczna i konsekwentna w swoich działaniach 🙂

Sposoby na kruche i łamliwe paznokcie

#1. Dieta

Zadbaj o to, aby jedzenie, które spożywasz, było bogate w żelazo, wapń i witaminę D. Dzięki nim, z czasem, paznokcie będą coraz twardsze. Pij też dużo wody i napary z zielonej herbaty lub pokrzywy. Te ostatnie świetnie działają na wzmocnienie paznokci.

#2. Ochrona paznokci

Czynniki zewnętrzne, takie jak na przykład mróz, sprawiają że pazurki stają się słabe i bardziej podatne na łamanie. Chroń zatem paznokcie poprzez zakładanie rękawiczek przy minusowej temperaturze. Nie zapominaj też o ochronie w domu. Przy sprzątaniu czy zmywaniu naczyń, koniecznie zakładaj rękawiczki specjalnie do tego przeznaczone.

#3. Nie traktuj paznokci jak narzędzi

To bardzo ważny aspekt w pielęgnacji paznokci. Za żadne skarby nie otwieraj puszek, plastikowych opakowań lub paczek pazurkami! To największy urodowy grzech i krzywda, jaką możesz im wyrządzić. Przecież po to zostały stworzone noże i nożyczki, aby ich używać. Jeżeli nie masz żadnego z tych urządzeń pod ręką – śmiało poproś kogoś innego o pomoc.

#4. Odpowiednia pielęgnacja

Aby paznokcie się nie łamały, zadbaj o ich nawilżenie. Aby osiągnąć swój cel – twarde i mocne paznokcie – poświęć im przynajmniej 5 minut dziennie na mały masaż paznokci i skórek ulubionym kremem, masełkiem lub olejkiem.

#5. Piłowanie

Wyrzuć metalowy pilnik do paznokci! Szkodzi on twoim paznokciom, ponieważ szarpie ich końcówkę. Przez to, mogą one stać się kruche i słabe. Postaw na pilniczek papierowy lub – jeszcze lepszy – szklany. Nie zapomnij, aby piłować w jedną stronę – w ten sposób nie nadszarpiesz płytki, a tylko delikatnie ją skrócisz. Pamiętaj też, że owalny kształt jest lepszy, ponieważ kwadratowymi paznokciami łatwo o coś zahaczyć.

#6. Domowe sposoby

Jak na wszystko, babcine sposoby z użyciem produktów z kuchni lub łąki, są najlepsze. Na mocne paznokcie najlepsze jest moczenie ich w podgrzanej oliwie z oliwek z dodatkiem cytryny, ale też w zielonej herbacie, żelatynie rozpuszczonej w wodzie i soku z pomarańczy. Warto spróbować, bo na pewno to nie zaszkodzi, a bardzo prawdopodobne, że pomoże.

#7. Malowanie i zmywanie lakieru

Dzięki lakierom, ochronisz swoje paznokcie. Pamiętaj, aby pod kolor nałożyć bazę, a na wierzch top coat – zamiast tych dwóch produktów może posłużyć Ci odżywka. Natomiast jeśli nie masz ochoty na pomalowane lakierem paznokcie, użyj mlecznego koloru lub po prostu odżywki. Cała istota w tym, aby nie pozostawiać paznokci przez długi czas bez ochrony, wierzchniej warstwy. Równie ważne jest zmywanie. Pamiętaj, aby zmywać lakier delikatnie bezacetonowym zmywaczem.

Znacie jeszcze jakieś sposoby na łamliwe paznokcie? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach! 🙂

Sposoby na kruche i łamliwe paznokcie

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj