Usunęłaś manicure hybrydowy i czar pięknych paznokci prysł? Z naszymi radami szybko je odżywisz!

Manicure hybrydowy jest jedną z popularnych metod stylizacji paznokci. Polega na nałożeniu na płytkę specjalnego preparatu – mieszanki zwykłego lakieru z żelem do manicure, który utwardza się potem w lampie UV. Kolor utrzymuje się na paznokciach ok. 2 tyg.

Piękny i świeży efekt, wygoda, trwałość, zero odpryśnięć, niemalże natychmiastowe wyschnięcie lakieru – to tylko niektóre z zalet hybryd. Jednak ta metoda stylizacji paznokci nie jest zupełnie nieszkodliwa.

Hybrydy niszczą paznokcie?

Od razu mówimy – nie każdemu i nie zawsze manicure hybrydowy szkodzi. Jeśli jest prawidłowo zrobiony, następnie delikatnie i profesjonalnie usunięty, a stan wyjściowy paznokci był dobry, to hybrydy nie powinny niszczyć płytki i naruszać jej struktury. Jednak przez złe nawyki, techniki czy niewłaściwy sposób obchodzenia się z hybrydami, można łatwo popsuć i osłabić płytkę paznokcia.

Najczęstsze czynniki, odpowiadające za słaby stan paznokci po zdjęciu hybryd:

  • Nieprawidłowe ściągniecie hybryd. Absolutnie nie wolno zrywać lakieru, zdrapywać ani piłować go pilnikiem – zniszczenia mechaniczne murowane;
  •  Wrażliwość paznokci na chemiczny skład lakieru;
  • Źle przeprowadzone zabiegi przygotowujące płytkę do nałożenia lakieru, czyli przesadzone odtłuszczanie i matowienie paznokci;
  •  Zbyt długie noszenie hybryd, które może przesuszyć paznokcie.
  •  Aceton, stosowany do usuwania hybryd, może mieć negatywny wpływ na ich stan;

Jeśli oblicze Twoich paznokci po tym trwałym manicure jest mało reprezentacyjne, to bez obaw – czytaj dalej, a dowiesz się jak przywrócić im pierwotny wygląd.

Sposoby na zregenerowanie paznokci po hybrydzie

#1 Daj paznokciom odpocząć
To ważne, żebyś zrobiła sobie przerwę od wszelkich lakierów i nie piłowała paznokci, bo dodatkowe tarcie i ścieranie tylko pogłębi ich osłabienie. Najlepiej, po prostu je skróć i daj im odrosnąć.

#2 Stosuj odżywki
Codziennie rano i wieczorem, po umyciu rąk, nałóż na paznokcie warstwę dobrej, najlepiej już wcześniej wypróbowanej, odżywki. Dobrze, by w swoim składzie zawierała witaminy i wapń oraz miała działanie utwardzające.

#3 Rób olejowanie paznokci
Olejowanie jest świetnym sposobem na zregenerowanie, wzmocnienie i nawilżenie paznokci. Żeby dało efekt, stosuj je co najmniej jeden raz dziennie. Możesz do tego celu użyć specjalnego, gotowego olejku do paznokci, ale równie dobrze spisze się ten, którego używasz do ciała czy włosów. Świetnie sprawdzą się także oleje spożywcze, takie jak: olej kokosowy, olej z pestek winogron, olejek arganowy, olejek jojoba.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here