Jak obciąć sobie włosy w domu?
Źródło: https://favim.com/image/6450151

Martwisz się tym, że wypadają Ci włosy? W dzisiejszym wpisie znajdziesz wskazówki, które pomogą Tobie uporać się z tym problemem.

Przyczyn wypadania włosów może być wiele, jednak efekt jest zawsze ten sam – kosmyki na szczotce, poduszce oraz w odpływie prysznica. Dodatkowo, im cieńsze masz włosy, tym problem wypadania staje się bardziej widoczny, a przez to dotkliwy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które sprawią, że Twoje włosy będą zdrowsze i mocniejsze, dzięki czemu będą mniej wypadać.

SOS na wypadające włosy

#1. Ograniczenie szkodliwych zabiegów pielęgnacyjnych

Twoje włosy mogą wypadać na skutek poddawania ich pewnym zabiegom pielęgnacyjnym, które mogą je osłabić. Zaliczyć do nich możemy: farbowanie i stylizację na gorąco (suszenie, prostowanie, lokowanie). Postaraj się ograniczyć je do niezbędnego minimum i zawsze stosuj środki termoochronne, które zabezpieczą włosy przed negatywnym wpływem wysokich temperatur.

#2. Odpowiednia suplementacja

Niedobór witamin może być przyczyną wypadania włosów. Wzbogać swoją dietę o warzywa, owoce i zdrowe tłuszcze. Pamiętaj również o regularnych badaniach, dzięki którym wykryjesz ewentualne niedobory. Możesz także zacząć przyjmować suplementy, najlepiej takie, które zawierają w swoim składzie witaminy A, B, E oraz biotynę, cynk, krzem, miedź, selen i żelazo.

#3. Delikatne upięcia

Ciasne upięcia, typu koński ogon, kok na czubku głowy, a nawet warkocze, mocno  ciągną włosy, co prowadzi do ich osłabienia i ostatecznie wzmożonego wypadania. Zrezygnuj z tego typu uczesań na rzecz luźnych upięć, typu messy bun lub swobodnie zwisający warkocz. Pamiętaj o tym, aby włosy wiązać miękką gumką.

#4. Prawidłowe suszenie

Jak już wspominałyśmy, suszenie może szkodzić Twoim włosom i przyczyniać się do ich wypadania, ale nie musi tak być. Jeżeli zamiast ciepłego strumienia powietrza, użyjesz chłodnego, nie zaszkodzisz kosmykom. Dodatkowo unikaj mocnego wyciskania nadmiaru wody z włosów, po ich umyciu. Zamiast tego owiń głowę bawełnianą koszulką, która wchłonie nadmiar wilgoci.

Jakie są Twoje sposoby na wypadające włosy? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Domowej roboty płukanka na piękne włosy!

Jak dbać zniszczone włosy?
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj