Źródło: Pinterest

Sprawdź jak stres wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Nasze zdrowie psychiczne ma również wpływ na nasz stan fizyczny. Niestety często o tym zapominamy, przez co szkodzimy sobie, doprowadzamy do chorób i wyniszczenia organizmu. Cierpią też nasze relacje z najbliższymi. Współczesny bieg szczurów nie sprzyja dobremu samopoczuciu i opanowaniu emocji. Sprawdź, jakie konsekwencje niesie za sobą stres.

Na co wpływ ma stres?

#1. Cera – Długotrwały stres może wpływać negatywnie na stan naszej skóry. Niektórzy też w wyniku stresu zaczynają zdrapywać krostki na twarzy, przez co wygląda ona jeszcze gorzej. Zatrzymaj się na chwilę, weź głęboki oddech i spróbuj się uspokoić. Nie warto przekładać swoich emocji na buzię. Picie melisy pomogło wielu dziewczynom borykającym się z tym problemem.

#2. Odporność – W wyniku stresu może zostać obniżona, a przecież w w tym okresie jest ona szczególnie ważna. Oprócz odpowiedniej diety, dokładnego mycia rąk, staraj się częściej uśmiechać i – przede wszystkim – odpocznij. Zasługujesz na to!

#3. Złe wyniki w nauce – Nie daj się! Uczyłaś się dużo na ten sprawdzian, jesteś przygotowana i na pewno go zdasz. Nie zamartwiaj się na zapas, bo stres może spowodować, że zapomnisz o wszystkim, czego się nauczyłaś. Negatywne myśli – precz stąd! 

#4. Kłótnie – Nie warto przekazywać złych emocji dalej, ale z drugiej strony nie warto ich też kumulować. Znajdź coś, co pozwoli Ci się wyżyć i odetchnąć, zamiast prowokować kłótnie z innymi.

***

Stres niszczy piękno, a tym pięknem jest każda z nas. Czasem bycie upartym w dążeniu do celu nie wychodzi nam na dobre. Nie zniechęcam Cię w tym momencie do tego, abyś przestała, absolutnie, ale pamiętaj przy tym, że zdrowie masz tylko jedno. Nie zamartwiaj się, że coś Ci nie wyjdzie. Uwierz w ten projekt, działanie, w siebie!

?Zamartwianie się nie sprawi, że jutro nie będzie kłopotów, a tylko oznacza, że dziś pozbawione będzie siły” – Corrie ten Boom

Czytaj także: Magiczna moc HERBATY

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj