Szkolne DIY: zakładki do książki

W tym wpisie znajdziesz pomysły na zakładki do książki, które możesz zrobić samodzielnie, jeszcze przed końcem wakacji!

Zakładki do książek często lubią się gdzieś zawieruszyć. Zamiast kupować wciąż nowe, możesz w bardzo łatwy sposób zrobić je własnoręcznie. Nie zajmie to wiele czasu, więc spokojnie zdążysz przed końcem wakacji.

Szkolne DIY: zakładki do książki

Aby zrobić zakładki do książki będziesz potrzebować kolorowe kartki – w zależności od tego, jak mają wyglądać Twoje zakładki, mogą to być cienkie arkusze, które będziesz składać, aby powstały zabawne figury lub papier techniczny, który przytniesz na dowolny kształt. Dodatkowo przydać Ci się może klej, nożyczki, kolorowe długopisy, korektor, kredki, farby, brokat, kolorowa włóczka, zszywacz, dziurkacz.

Jak wykonać własnoręcznie zakładki do książki?

Sposobów zrobienia zakładek jest całe mnóstwo, ale my skupimy się na dwóch:

#1. Zakładki składane w różne kształty:

W Internecie znajdziesz wiele tutoriali, jak wykonać narożne zakładki origami, w kształcie zwierzątek, owoców lub serca. Oprócz tego możesz wykonać zakładkę-sklejkę, zrobioną z dwóch karteczek. Jedna stanowić będzie podstawę, a z drugiej (najlepiej w innym kolorze) możesz wyciąć zwierzątko, które będzie miało doczepione ruchome łapki. To właśnie one będą służyły do zaznaczenia odpowiednich stron w książce.

zakładki do książki
https://calm-inside-the-storm.blogspot.com/

Dokładną instrukcję, jak wykonać zakładki z powyższego zdjęcia, znajdziesz na stronie: https://calm-inside-the-storm.blogspot.com/2016/06/diy-zakadki-do-ksiazek-2.html

#2. Zakładki klasyczne

Ich wykonanie jest mniej pracochłonne. Z grubszego papieru wytnij zakładkę o dowolnym kształcie i ozdób ją przy pomocy kredek, farb, korektora lub brokatu. Możesz w zakładce wyciąć ozdobne otworki przy pomocy dziurkacza, a zszywaczem przyczepić niewielki pompon lub cienki warkoczyk zapleciony z włóczki. Jeśli wolisz, możesz na kolorowej zakładce nakleić białą karteczkę, na której następnie wykonasz odręczne rysunki.

Możesz także wydrukować jeden z naszych szablonów.

zakładki do książki
Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
zakładki do książki
Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Czytaj także: Szkolne DIY: plan lekcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj