Źródło: Pinterest

Masz problem ze swoją byłą dziewczyną? Przeczytaj nasze porady, a dowiesz się, co możesz zrobić!

Rozstania są różne. Czasem bywa tak, że była dziewczyna nie potrafi dać nam spokoju, ciągle do nas wypisuje, stalkuje, żali się, błaga o powrót. Takie zachowanie jest bardzo toksyczne i denerwujące, szczególnie, gdy chcesz się oderwać od zakończonego związku i być szczęśliwym na swój sposób. Oczywiście, to jak powinieneś zachować się wobec swojej byłej, zależy od tego jaki charakter miało Wasze zerwanie, dlatego poniżej przedstawiamy dwa warianty zakończenia związku: w zgodzie oraz w kłótni.

Jak poradzić sobie z toksyczną eks?

Jeśli zerwaliście w zgodzie:

Jeśli zerwaliście za zgodą obu stron, mogło by się wydawać, że żadne z Was nie będzie miało żadnych roszczeń, zostaniecie przyjaciółmi lub po prostu urwiecie kontakt i po sprawie. Jednak z czasem dziewczyna może żałować swojej decyzji, odczuwać Twój brak lub po prostu nie będzie mogła pogodzić się z nową sytuacją. Może wtedy wypisywać do Ciebie, narzucać się, wtrącać do Twojego życia miłosnego, itp. Nie jest to miłe zachowanie, ale trudno się dziwić, skoro tęskni za Tobą lub nadal coś czuje. W tym wypadku jak najbardziej powinieneś z nią szczerze porozmawiać, czemu się tak czuje, wytłumaczyć, że takie zachowanie jest nie na miejscu.

Bardzo możliwe, że z powodu zerwania dziewczyna może mieć problemy psychiczne, dlatego warto namówić ją na wizytę u psychologa, czy po prostu wesprzeć. Nie dawaj jej też żadnych powodów, do tego by było jej smutno, nie pisz jej o innych dziewczynach czy nie wyciągaj brudów z Waszego związku. Jeśli jednak Twoja obecność tylko jej szkodzi, nie masz innego wyjścia i musisz się całkiem odciąć, a dziewczyna będzie musiała poradzić sobie sama.

Urywając z nią kontakt nie dasz jej możliwości pisania czy stalkowania Ciebie. Daj jej czas, a być może kiedyś wrócicie do pozytywnej koleżeńskiej relacji.

Jeśli zerwaliście w niezgodzie:

Jeśli Wasze zerwanie było burzliwe i rozstaliście się obrażeni na siebie, nic dziwnego, że była dziewczyna ciągle się Tobie narzuca. Na pewno czuje się odrzucona i jest zła na Ciebie. Być może będzie chciała się zemścić, ale możliwe, że chce po prostu szczerej rozmowy i wyjaśnień. Najpierw wybadaj sytuację i porozmawiaj z nią, żebyście mogli wyjaśnić sobie wszystko w spokoju.

Jeśli jednak dziewczyna ma wobec Ciebie złe zamiary lub pała ogromną nienawiścią wobec Ciebie, po prostu odetnij się od niej. Zablokuj ją na każdym social media, aby nie miała okazji napisać, ani nie wiedziała co robisz. Staraj się także nie mieć kontaktu z jej rodziną i znajomymi. Jeśli się o nią martwisz, możesz czasami zapytać kogoś o nią, jednak staraj się zostawić ją w spokoju, aby mogła pogodzić się z sytuacją lub Ci wybaczyć.

Pamiętaj, że zerwanie to sprawa dwóch osób, więc nie zostawiaj dziewczyny samej, jeśli widzisz, że nie czuje się najlepiej. Rozmawiaj z nią i wspieraj, pomóż uporać się z sytuacją, ale też nie rób fałszywej nadziei na powrót. Nastolatki bardzo mocno przeżywają rozstania, mogą one doprowadzić do wielu problemów psychicznych, zaniżonej samoakceptacji, głodówek, a nawet prób samobójczych. Dlatego po zerwaniu nie zostawiaj dziewczyny samej, dopóki nie upewnisz się, że nie jest z nią dobrze. Daj jej także czas na pogodzenie się z sytuacją zanim wejdziesz w kolejny związek, gdyż widok Ciebie z inną dziewczyną może być dla niej ogromnym ciosem. Z szacunku do niej i Waszych wspólnych wspomnień, zadbaj o to, aby nie załamała się po zakończeniu związku. Powodzenia!

Czytaj także: Jak nieudolnie randkować? – czyli ANTYporadnik dla chłopaków

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj