Chciałabyś poznać chłopaka przez Internet ale boisz się zalogować na portalu randkowym? Oto kilka zasad, które powinnaś stosować randkując on-line!

Nie ufaj od razu. Dopóki nie spotkacie się na żywo, nie podawaj swojego adresu zamieszkania, ani innych ważnych informacji na swój temat. Lepiej też wstrzymaj się przez jakiś czas z podawaniem numeru telefonu. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie monitora i w jaki sposób wykorzysta Twoje dane osobowe.

Odczekaj z pierwszym spotkaniem. Zanim zdecydujesz się na randkę na żywo, odczekaj jakiś czas. Być może zdarzy się, że jakieś zachowanie chłopaka wyda Ci się dziwne lub podejrzane – wtedy jak najszybciej zakończ znajomość!

Nie ściemniaj. Postaraj się szczerze napisać coś o sobie, swoich zainteresowaniach i wyglądzie. Nie zamieszczaj nieprawdziwych informacji i zdjęć. Prawda i tak wyjdzie na jaw, sama też przecież oczekujesz szczerości od osób, z którymi piszesz.

Jasno postaw granice. Jeśli nie akceptujesz chłopaków z nałogami lub szukasz kogoś w konkretnej granicy wiekowej, napisz o tym na swoim profilu. Unikniesz dzięki temu niechcianych znajomości.

Bądź nieprzewidywalna i tajemnicza. Nie odkrywaj od razu wszystkich kart. Pozwól chłopakowi poznać się stopniowo, w końcu lepszy jest niedosyt niż przesyt 🙂

Nie bądź dostępna non stop. Pokaż chłopakowi, że masz też inne życie poza tym wirtualnym. Rozwijaj swoje pasje, aby mieć o czym z nim rozmawiać podczas spotkania na żywo. Na pewno zaimponuje mu to, że Twoim hobby nie jest jedynie surfowanie po Internecie.

Publikuj swoje aktualne zdjęcia. Dodaj chociaż jedną fotkę, na której widać Twoją sylwetkę oraz twarz. Ty także powinnaś poprosić go o takie zdjęcia, jeśli nie ma ich na swoim profilu. Masz prawo wiedzieć z kim piszesz.

Bądź ostrożna przed spotkaniem z chłopakiem z Internetu. Dobrze go poznaj zanim zdecydujesz się na spotkanie na żywo. Zadbaj również o swoje bezpieczeństwo – na spotkanie wybierz zaludnione miejsce i powiadom kogoś gdzie będziesz (najlepiej rodzica lub przyjaciółkę, która w razie niebezpieczeństwa, powiadomi Twoich rodziców). Przygotuj sobie awaryjną wymówkę, gdyby spotkanie okazało się kompletnym niewypałem.

Nie wysyłaj tych samych wiadomości. Świat jest mały i może się okazać, że dwóch chłopców, z którymi piszesz, znają się. Jeśli wyda się, że każdemu wysyłasz identyczne wiadomości, będziesz spalona u obu.

Nie zachowuj się jak desperatka. Nie odpisuj od razu na każdą wiadomość, szczególnie jeśli chłopak nie przypadł Ci do gustu.

Nie bądź na każde jego skinienie. Nie odpisuj mu od razu, niech zacznie się zastanawiać co robisz. Pokażesz mu też w ten sposób, że masz ciekawe życie i nie spędzasz całego dnia przed komputerem. Pamiętaj jednak, że jeśli będziesz zwlekać z odpowiedzią kilka dni, on może pomyśleć, że nie jesteś nim zainteresowana.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here