listy
Źródła: https://favim.com/image/163613 || https://www.pinterest.es/pin/461478293037020941 || https://favim.com/image/7266113

Nasza czytelniczka wysłała chłopakowi swoje nagie zdjęcia, a teraz on grozi, że je upubliczni. Przeczytajcie, co najlepiej zrobić w takiej sytuacji!


,,Droga Redakcjo, chciałabym pozostać anonimowa, bo już i tak mam dość problemów, ale mam nadzieję, że mimo to, opublikujecie ten list, bo chciałam ostrzec inne dziewczyny, żeby nie były tak głupie, jak ja kiedyś.

Byłam z nim przez pół roku i naprawdę się zakochałam. Myślałam, że on czuje do mnie to samo, ale okazało się, że nie.. On dość często nalegał na seks, ale ja nie byłam jeszcze gotowa. Co innego jakieś pieszczoty – nie widziałam w tym nic złego. Kiedyś pisaliśmy sobie pikantne smsy i on wysłał mi pewne zdjęcie. Spodobało mi się to, więc nie protestowałam, gdy on poprosił o moje. Problem w tym, że na jego zdjęciu nie widać twarzy, a na moim tak. Nieco później się rozstaliśmy (nie chcę się wdawać w szczegóły), w każdym razie to ja stwierdziłam, że to koniec.

Teraz on mnie szantażuje, że wrzuci tę fotkę do sieci i poda tam wszystkie moje dane. Nie wiem co robić, żyję w ciągłym strachu. W szkole jest najgorzej (on chodzi do innej, ale to jest jeden budynek i dużo osób się zna). Każdy śmiech sprawia, że zaczynam panikować. Może śmieją się ze mnie? Może już porozsyłał to zdjęcie?

Chciałabym, żeby ten koszmar się skończył, czy macie jakiś pomysł, jak wybrnąć z tego bagna? Błagam, pomóżcie!”

***

Drogi Anonimie,

Sytuacja, w której się znalazłaś, jest niewątpliwie trudna i na pewno bardzo Cię stresuje, ale musisz być silna i to przetrwać. Zazwyczaj w takich okolicznościach, pierwszym krokiem do rozwiązania problemu, jest szczera rozmowa z byłym chłopakiem i wyjaśnienie, z czego wynika jego zachowanie. Jeśli jednak on Ci grozi i to Ty go rzuciłaś, to prawdopodobnie on robi to z chęci zemsty.

W tej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z kimś dorosłym. Najlepiej ze swoimi rodzicami (którzy na pewno lepiej sobie z tym wszystkim poradzą, niż Ty) lub z jego rodzicami (to oni mają na niego największy wpływ i mogą kazać mu usunąć Twoje zdjęcie). Oczywiście taka rozmowa jest niezwykle ciężka i (przede wszystkim) krępująca, ale bez pomocy osób dorosłych, możesz sobie nie poradzić.

Jeśli nie jesteś w stanie otworzyć się przed rodzicami lub wiesz, że oni Ci nie pomogą, poszukaj pomocy gdzie indziej. Może starsza siostra, kuzynka lub ciocia? Być może konieczna okaże się tutaj pomoc prawna, dlatego przydałoby Ci się wsparcie kogoś starszego, komu możesz zaufać i kto jednocześnie mógłby załatwić Ci spotkanie z prawnikiem.

Wysyłanie swoich nagich zdjęć drugiej osobie, zawsze wiąże się z ryzykiem. Tak naprawdę nigdy nie możesz być pewna, czy ten związek przetrwa oraz jak zachowa się chłopak w przypadku ewentualnego zerwania. Najlepiej w ogóle nie przesyłać takich fotek lub zadbać o to, by na pewno zostały usunięte, zanim zerwiecie.

Polecamy: ,,Nazywają mnie łatwą laską”

listy
Źródła: https://favim.com/image/163613 || pinterest.es/pin/461478293037020941 || https://favim.com/image/7266113

2 KOMENTARZE

  1. Boże ! Nie wiedziałam , ze istnieje ktoś taki jak ja …. Niestety popełniłam kiedyś pewien błąd .. Wysłałam mojemu ” najlepszemu przyjacielowi” moje nagie zdjęcia i teraz tego bardzo załuje , nie wiem jak to odkręcić ..
    Czuje się jak ****** ..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj