Źródło: Pinterest

Oto mini-przewodnik, który przyda Ci się na początek liceum. Sprawdź koniecznie!

Pierwsze dni w szkole średniej bywają niezwykle trudne, ze względu na mnóstwo nowych znajomości. W tym wpisie znajdziesz 5 przydatnych wskazówek, które przygotowałyśmy dla ,,świeżo upieczonych” licealistek!

To będzie Twój pierwszy rok w liceum? Skorzystaj z naszych porad!

#1. Absolutnie nie obgaduj innych!

Jeśli jesteś w pierwszej klasie, całkiem prawdopodobne, że niebawem okaże się, że część osób jest fałszywa. Obgadywanie ich z kimkolwiek jest dość ryzykowne, gdyż może okazać się, że Twój rozmówca jest ,,kablem” i chętnie wspomni komuś, że go obgadywałaś. Poza tym, obgadywanie dla zabawy, uważane przez większość ludzi za obrzydliwe, więc staraj się tego nie robić.

#2. Twoi znajomi z klasy mogą być niegodni zaufania

Lepiej, żebyś miała to na uwadze już od samego początku. Powinnaś uważać na to, co mówisz ludziom z Twojego otoczenia. To nie tak, że wszyscy są źli, jednak warto być ostrożnym. Po prostu wstrzymaj się na razie, z wyjawianiem komukolwiek Twoich największych sekretów.

#3. Bądź miła

Jeżeli będziesz miła dla innych, ludzie chętniej będą nawiązywali z Tobą znajomości. Niezwykle ważne jest to, aby pamiętać o byciu miłą nie tylko dla ludzi z Twojej klasy, ale również dla nauczycieli. Może to mieć nieznaczny wpływ na Twoje oceny. Dla przykładu, jeśli byłabyś nieuprzejma wobec jakiejś nauczycielki, najprawdopodobniej nie byłaby ona skłonna podwyższyć Ci oceny. Dobro, którym obdarzysz innych, wróci do Ciebie z podwójną mocą.

#4. Zadawaj nauczycielom pytania!

Masz problem z jakimś zagadnieniem? Udawanie, że wszystko rozumiesz, zazwyczaj źle się kończy. Ludzie często boją się zadawać pytania, ponieważ nie chcą wypaść na głupszych od swojego otoczenia. Możemy się jednak założyć, że w Twojej klasie znajdują się inni, którzy również nie rozumieją danego tematu. Zadając pytania, pomożesz nie tylko sobie, ale także koleżankom i kolegom. Co więcej, nawet jeśli ktoś pomyśli, że zadane przez Ciebie pytanie było głupie, to będzie o tym pamiętał przez kilka sekund, a później po prostu zajmie się innymi sprawami i szybko o tym zapomni.

#5. Nie staraj się być popularną

Popularność w szkole średniej, na dłuższą metę po prostu nie ma sensu. Jeżeli głębiej się nad tym zastanowisz, szybko dojdziesz do wniosku, że nic Ci to nie da. Co ciekawe, zazwyczaj ludzie ze ,,szkolnej elity”, nawet się nie lubią, a tego typu znajomości kończą się wraz z opuszczeniem murów szkoły.

Która z powyższych porad wydaje Ci się najistotniejsza? Koniecznie napisz nam w komentarzu!

Czytaj także: Czy matematyka przydaje się w życiu?

,,Moja klasa jest okropna!"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj